Sah Galati

Turnee Evenimente Sah Galati

Archive for the ‘ALBUME FOTO’ Category

Fotografii Jucatori Galati, Turnee Galati

Campionatul National pe Echipe – Divizia B – Seria aIIa Galati

Posted by jugarul pe 11 octombrie 2010

This slideshow requires JavaScript.

Posted in ALBUME FOTO | Leave a Comment »

Imagini de la Trofeul Sah Club Galati 27-30 Mai 2010

Posted by prochessro pe 30 mai 2010

Posted in ALBUME FOTO, TURNEE GALATI | 2 Comments »

Sah Micul Print Braila la TV Galati :)

Posted by prochessro pe 1 decembrie 2009

Posted in ALBUME FOTO | 1 Comment »

Cupa Vrancei la Sah 14-16 noiembrie!

Posted by prochessro pe 7 noiembrie 2008

Castigator atat la Turneul de sah seniori cat si la blitz este castigat de Daianu Cristian Clement

cristian-clement-daianu

Locul 1 Daianu Cristian Clement

Locul 2 atat la Turneul de sah seniori cat si la blitz este castigat de Gilea Lucian

img_0022

Locul 2 Gilea Lucian dreapta

Locul 3 atat la Turneul de sah seniori cat si la blitz este castigat de Luca Ionel

luca-ionel

Locul 3 Luca Ionel

Rezultate Turneu Sah Seniori

Rank Name Rtg Club Pts BH. BH. SB.
1 Daianu Cristian Clement 2276 CS Diana Galati 6 21 29″ 24.50
2 Gilea Lucian 2287 CS Diana Galati 5 20″ 29 20.00
3 Luca Ionel 2133 CS Crisul Oradea 5 20 26″ 17.00
4 Tufa Mihai 2120 CS Diana Galati 5 18″ 26 17.50
5 Strambu Mihai 2118 CS Olimp Sah Focsani 4″ 19 24″ 13.25
6 Telea Stefan 2160 ACS Uztel Ploiesti 4″ 17″ 25 13.75
7 Damian Pavel 2052 CS Sissa Constanta 4 21 29″ 14.00
8 Arghirescu Marius 1932 CMS Speranta Focsani 4 20″ 30 15.75
9 Buzgaru Gabriel 1956 CS Sissa Constanta 4 20 28″ 14.50
10 Mihailescu Mihai 2006 CS Pionul PIatra Neamt 4 19″ 27 14.25
11 Budur Costel 2085 CS Pionul PIatra Neamt 4 18 26″ 11.50
12 Pisu Robert-Daniel 1859 CS Diana Galati 3″ 17 25″ 9.25
13 Bratu Gheorghe 852 CS Vointa Buzau 3″ 16″ 23″ 10.00
14 Malureanu Grigore 2001 CMS Speranta Focsani 3 18″ 26 10.00
15 Anton Dragos-Sorin 632 CMS Speranta Focsani 3 16″ 23 8.75
16 Rosca Grigore 1706 CS Sissa Constanta 3 16 23 7.00
17 Gurguiatu Sandu 1769 CMS Speranta Focsani 3 15″ 23 9.00
18 Alexandru Stefan 478 CS Diana Galati 3 15 19″ 7.00
19 Ungureanu Florin 401 CS Diana Galati 3 14 18″ 6.00
20 Vacar Grigore 1837 CS Tinerii Maestri Bucuresti 3 13″ 18″ 6.50
21 Toader Grigore 573 CMS Speranta Focsani 2″ 15″ 21 4.50
22 Stilpeanu Nicolae 1817 ACS Chindia Targoviste 2″ 13 20 7.25
23 Zaman Petre 401 CS Vointa Buzau 1 14″ 20 3.50

Rezultate blitz aici

rezultate-blitz-seniori

14-16 nov.2008 Locul desfăşurării: Staţiunea montana “Lepşa-Greşu” (pe DN2 la 80 km de Focşani)
Sistem: elveţian, 7 runde
A. Turneu pentru seniori (cu omologare FIDE)
B. Turneu open pentru juniori sub 14 ani (cu omologare FIDE)
Organizatori: Strîmbu Mihai si Toma Dan
Clic aici pentru prospect.

Turneul il gasiti pe site-ul Federatiei de Sah la alte turnee aici http://www.frsah.ro/alte_turnee.htm

D-nul Bratu in actiune! In criza de timp castiga! :)


Final partida Luca Ionel vs Cristian Daianu


D-nul Bratu din nou in actiune!

Nevazatorii cred au dreptul sa fie si ei integrati in astfel de competitii.
D-nul Bratu Gheorghe a dovedit ca nu este mai prejos decat ceilalti clasandu-se pe
locul 13 din 23.
Putem sa ne obisnuim sa jucam cu ei. Iar dupa parerea mea ar trebui sa
aiba un pic mai mult timp de joc decat jucatorii fara handicap.

Din perspectiva a unui jucator care e la primul turneu pot spune ca organizarea a fost buna.

Conditiile de cazare au fost decente, camere frumusele, mancare destul de buna.

Turneul a decurs cursiv. Nu am avutr timp sa ne plictisim.

Personal prefer astfel de turnee in week-end pentru ca nu trebuie sa ma invoiesc mai mult de o zi de la servici si nu ai timp sa te plictisesti :)

A fost o experienta interesanta. La un moment dat ma intrebam ce caut printre atatia sahisti cu experienta :)
Dar m-am convins ca si ei sunt oameni si pot fi invinsi :)

Bravo organizatorilor care fac astfel de competitii care ajuta la promovarea sahului.

Si sper ca iubitorii sahului sa se gaseasca mai des in fata tablei de sah in astfel de competitii.

De la aceast turneu o partida mi-a atras atentia pe care va las o parcurgeti mai jos :)

tabla-sah1

Budur Costel - Anton Dragos


Posted in ALBUME FOTO, TURNEE NATIONALE | Leave a Comment »

Fotografii Open Grand Prix 2007

Posted by sahgalati pe 29 iunie 2007

Clasament Grand Prix Galati 2007 aici

Posted in ALBUME FOTO, TURNEE GALATI, TURNEE NATIONALE | Etichetat: | Leave a Comment »

Grand Prix Galati 2006

Posted by sahgalati pe 29 iunie 2006

Standings

Place Name                       Feder Rtg  Loc  Club                           Score M-Buch.

 1-3  Iordachescu, Viorel        MMI   2601 1601 MOLDOVA                        7        44.0
      Sanduleac, Vasile          MMI   2492 1492 MOLDOVA                        7        40.5
      Marin, Mihail              MMI   2538 1543 C.S. Progresul Bucuresti       7        40.0
4-11  Nevednichy, Vladislav      MMI   2582 1541 C.S. A.E.M. Luxten Timisoara   6.5      43.0
      Murariu, Andrei            MI    2474 1421 C.S. A.E.M. Luxten Timisoara   6.5      43.0
      Lupulescu, Constantin      MMI   2534 1551 C.S. A.E.M. Luxten Timisoara   6.5      41.5
      Vajda, Levente             MMI   2511 1520 C.S. Progresul Bucuresti       6.5      40.5
      Vajda, Albert              MI    2472 1435 C.S. Medicina Timisoara        6.5      40.5
      Grigore, George-Gabriel    MMI   2463 1487 C.S. Unio Satu-Mare            6.5      39.5
      Kruppa, Yuri               MMI   2538 1538 UCRAINA                        6.5      38.0
      Timoshenko, Georgy         MMI   2547 1547 UCRAINA                        6.5      37.5
12-18 Manolache, Marius          MI    2492 1449 C.S. Dinamo Brasov             6        39.0
      Lajthajm, Borko            MF    2478 1478 SERBIA SI MUNTENEGRU           6        38.0
      Malaniuk, Vladimir P       MMI   2539 1539 UCRAINA                        6        37.5
      Ardelean, George Catalin   MI    2442 1425 A.C.S. Sah Apa Nova Bucuresti  6        37.0
      Raceanu, Valentin          M     2396 1365 C.S. Progresul Bucuresti       6        36.5
      Pap, Misa                  MI    2397 1397 SERBIA SI MUNTENEGRU           6        35.0
      Pessi, Emil-George         MF    2314 1213 C.S. Sah Club Potaissa Turda   6        35.0
19-32 Nanu, Ciprian Costica      MI    2448 1454 A.C.S. Sah Apa Nova Bucuresti  5.5      39.0
      Vajda, Szidonia            MI    2403 1403 UNGARIA                        5.5      38.5
      Nemeth, Francisc           MI    2456 1412 C.S. Snagov                    5.5      37.5
      Teodorescu, Ioan           CM    2250 1233 C.S. Siderurgistul Galati      5.5      37.5
      Berescu, Alin              MI    2461 1435 C.S. A.E.M. Luxten Timisoara   5.5      37.0
      Cioara, Andrei Nestor      MI    2422 1365 Sport Club Juventus Bucuresti  5.5      37.0
      Bets, Anatolij             MI    2382 1382 MOLDOVA                        5.5      35.0
      Yordanov, Nikolay                2254 1254 BULGARIA                       5.5      34.0
      Arnaudov, G. Petar               2180 1180 BULGARIA                       5.5      34.0
      Badev, Kiril                     2364 1364 BULGARIA                       5.5      33.5
      Ionica, Iulia-Ionela       wMI   2248 1207 C.S. Hidrocon Bacau            5.5      33.0
      Mures, Cristian            I          860  C.S. Orizont 64 Braila         5.5      32.5
      Cosma, Elena Luminita      wMMI  2370 1378 A.C.S. Sah Apa Nova Bucuresti  5.5      30.0
      Marin, Irina Luiza         wMI   2227 1190 Clubul Central de Sah Bucurest 5.5      29.5
33-45 Parligras, Mircea          MMI   2543 1510 C.S. A.E.M. Luxten Timisoara   5        38.0
      Mateuta, Gabriel           MI    2469 1449 A.C.S. Sah Apa Nova Bucuresti  5        36.5
      Olarasu, Gabriela          wMMI  2241 1284 C.S. A.E.M. Luxten Timisoara   5        35.5
      Grunberg, Mihai Lucian     MI    2418 1363 C.S. A.E.M. Luxten Timisoara   5        34.5
      Irodenka, Robert Ovidiu    CM    2160 1068 Sig-Mar Sighetul Marmatiei     5        34.0
      Zaim, Marian               M     2259 1180 C.S. Electrica Constanta       5        33.5
      Stanculescu, Claudiu       CM    2214 1165 C.S. Petrolul Ploiesti         5        33.5
      Valeanu, Eduard-Andrei     M     2370 1289 C.S. Progresul Bucuresti       5        32.5
      Milchev, Nikolay                 2228 1228 BULGARIA                       5        32.0
      Racovita, Gheorghe         CM    2023 1013 C.S. Siderurgistul Galati      5        32.0
      Ciobanu, Viorel Adrian     CM    2203 1125 C.S. Siderurgistul Galati      5        30.5
      Stanciu, Anton             CM    2115 1074 C.S. Otelul Galati             5        28.5
      Davidescu, Ovidiu          I     1938 916  Sport Club Juventus Bucuresti  5        28.5
46-60 Kutnik, Alexandru          M     2176 1137 C.S. Electrica Constanta       4.5      34.0
      Tonea, Gabriel Felician    NC         401  Lamont Cluj-Napoca             4.5      34.0
      Posedaru, Bogdan           CM    2172 1105 C.S. Vointa Buzau              4.5      33.5
      Tufa, Mihai                M     2113 1038 C.S. Siderurgistul Galati      4.5      33.5
      Cartas, Octavian           I     2068 1012 C.S. Victoria Techirghiol      4.5      32.5
      Sterpu, Constanta-Andreea  I     2047 1017 C.S. Siderurgistul Galati      4.5      32.5
      Uta, Apolon-Ilarion        I     1973 875  C.S.M. Lugoj                   4.5      32.5
      Russu, Eduard              I     2174 1107 Sah Club Ramnicu-Valcea        4.5      32.0
      Danut, Radu                I     2089 1022 C.S. Siderurgistul Galati      4.5      32.0
      Tutulan, Mihaela           M     2008 959  C.S. Progresul Bucuresti       4.5      31.5
      Daianu, Cristian Clement   CM    2135 1104 C.S. Siderurgistul Galati      4.5      31.0
      Gilea, Lucian              CM    2299 1190 C.S. Siderurgistul Galati      4.5      30.5
      Carlan, Ionut              CM    2109 1039 C.S. Spartac Bucuresti         4.5      30.0
      Petrini, Gheorghe          I     2078 1075 C.S. Siderurgistul Galati      4.5      30.0
      Mastacan, Viorel           NC         401  C.S. Otelul Galati             4.5      24.0
61-71 Kaunz, Werner              I     2029 1018 C.S.U. Sibiu                   4        33.5
      Tanasa, Remus              I     1988 692  C.S. Botosani                  4        31.0
      Haidu, Adrian              III        431  C.S. Otelul Galati             4        30.5
      Richard, Sebastian         CM    2101 1115 Sig-Mar Sighetul Marmatiei     4        30.0
      Oprea, Lucian              CM         625  C.S. Siderurgistul Galati      4        29.0
      Mititelu, Alina            I          550  C.S. Politehnica Iasi          4        28.5
      Calinoiu, Constantin       I          549  C.S. Siderurgistul Galati      4        26.5
      Cristian, Andrei           NC         405  A.S. Miron Costin              4        26.5
      Istratescu, Cezar          II         493  C.S. Siderurgistul Galati      4        25.0
      Dumitru, Alexandru         III        429  C.S. Siderurgistul Galati      4        22.5
      Covaciu, Daniel            NC         401  Lamont Cluj-Napoca             4        22.5
72-80 Bitca, Gheorghe            II         460  C.S. Egreta Braila             3.5      33.5
      Jugaru, Lucian             II         512  C.S. Otelul Galati             3.5      32.0
      Senetia, Teodor            CM    2190 1233 Club Astral Bucuresti          3.5      31.5
      Costiuc, Ioan              I     1870 775  Sig-Mar Sighetul Marmatiei     3.5      31.0
      Pisu, Robert               II         521  C.S. Siderurgistul Galati      3.5      30.5
      Tatu, Constantin           I          674  C.S. Otelul Galati             3.5      29.5
      Danila, Doru Viorel        III        460  C.S. Siderurgistul Galati      3.5      28.0
      Grosu, Silvian             NC         401  C.S. Siderurgistul Galati      3.5      27.0
      Biru, Cristian             III        423  C.S. Siderurgistul Galati      3.5      25.0
81-89 Pricope, Ionut Robert      III        413  C.S. Urex Rovinari             3        29.0
      Tudose, Cristian           NC         401  C.S. Siderurgistul Galati      3        28.5
      Costea, Ghita              NC         401  C.S. Siderurgistul Galati      3        27.5
      Bargan, Giorgel            II         464  A.S. Metalosport Galati        3        26.0
      Gojan, Adrian              NC         401  C.S. Orizont 64 Braila         3        26.0
      Ceprazov, Dante            III        416  Dacia Vasile Alecsandri        3        25.5
      Vidroi, Gheorghe           NC         405  Dacia Vasile Alecsandri        3        25.5
      Rusu, Radu                 NC         401  C.S. Siderurgistul Galati      3        23.5
      Teodorescu-Eros, Razvan    NC         401  C.S. Orasenesc Ianca Braila    3        22.0
90-92 Cojocaru, Constantin       III        462  C.S. Egreta Braila             2.5      30.0
      Panaite, Stefan            NC         401  C.S. Siderurgistul Galati      2.5      22.5
      Duna, Maria-Bianca         NC         401  C.S. Orasenesc Ianca Braila    2.5      22.0
 93   Mereuta, Bogdan Catalin    NC         401  C.S. Siderurgistul Galati      2        23.0
 94   Birgaoanu-Acaei, Ioan      III        406  C.S. Orasenesc Ianca Braila    1.5      16.5
95-99 Branza, Mihnea-Constantin  NC         401  C.S. Orasenesc Ianca Braila    1        24.0
      Paduraru, Erali            II         425  C.S. Otelul Galati             1        17.0
      Cristache, Dragos Valeriu  III        423  C.S. Siderurgistul Galati      1        17.0
      Galateanu, Iulian-Marinica III        445  C.S. Otelul Galati             1        13.5
      Cristache, Dragos-Gabriel  III        444  C.S. Energia Braila            1        12.0
 100  Mandru, Bogdan Ionut       NC         401  C.S. Siderurgistul Galati      0         3.0

Posted in ALBUME FOTO, TURNEE GALATI, TURNEE NATIONALE | Leave a Comment »

 
Follow

Get every new post delivered to your Inbox.