Sah Galati

Turnee Evenimente Sah Galati

Olimpiada Nationala a Sportului Scolar la Sah, Faza pe Tara – Gimnaziu

Posted by jugarul pe 20 aprilie 2013

Axin Andrei de la Scoala Gimnaziala nr. 12 „Miron Costin” a terminat pe locul 11. Concursul a avut loc la Braila.

 

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

CUPA „MOS NICOLAE” PENTRU

Posted by jugarul pe 3 decembrie 2012

CS Sah Club Galati organizeaza concursul de sah Cupa „Mos Nicolae” 

Loc : CLUB SIDEX, Tiglina I, in spatele CInema Tiglina

Data : Joi 6 Decembrie ora 15:30

NU SE PERCEPE TAXA DE PARTICIPARE, au acces toti elevii claselor I-VIII

Premii : Diplome, dulciuri pentru toti participantii

 

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Trofeul Sah Club Galati editia a II – a OPEN 2011

Posted by prochessro pe 17 mai 2011

Trofeul Sah Club Galati editia a II – a OPEN 2011

Round 7 on 2011/05/20 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 13 I Galatanu Iulian-Marinica 4 5 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
2 6 NM Ciobanu Viorel-Adrian IM Filip Lucian 1
3 7 CM Sandor Petrut FM Dobre Claudiu-Cristian 3
4 5 FM Daianu Cristian-Clement 4 4 CM Gilea Lucian 4
5 8 I Martian Dragos-Daniel II Axente Alexandru 22
6 31 Anghel Romeo Richard I Petrini Gheorghe 9
7 10 NM Tufa Mihai 3 3 I Chisacov Marin 15
8 11 I Pisu Robert-Daniel 3 3 I Jugaru Lucian 14
9 12 CM Dan Cristian-Mihaita 3 3 I Andrei Daniel Valeriu 16
10 29 I Cristian Andrei I Bargan Giorgel 18
11 19 II Lazar Toma I Deaconu Mihai-Ionut 21
12 20 II Banu Florin II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
13 25 II Constandache Andrei-George II Codreanu Alex-Cosmin 27
14 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 2 2 I Calinoiu Constantin 17
15 26 I Brudiu Eduard-Narcis 1 2 II Ungureanu Florin 23
16 30 Pitaru Danut 1 0 not paired

Round 6 on 2011/05/19 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin ½ – ½ 4 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
2 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 4 ½ – ½ 4 IM Filip Lucian 1
3 4 CM Gilea Lucian ½ – ½ 4 CM Sandor Petrut 7
4 5 FM Daianu Cristian-Clement 3 1 – 0 Anghel Romeo Richard 31
5 14 I Jugaru Lucian 3 0 – 1 3 I Galatanu Iulian-Marinica 13
6 15 I Chisacov Marin 3 0 – 1 I Martian Dragos-Daniel 8
7 16 I Andrei Daniel Valeriu ½ – ½ I Pisu Robert-Daniel 11
8 22 II Axente Alexandru 1 – 0 I Cristian Andrei 29
9 28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 0 – 1 2 CM Dan Cristian-Mihaita 12
10 18 I Bargan Giorgel 2 ½ – ½ 2 II Banu Florin 20
11 27 II Codreanu Alex-Cosmin 2 ½ – ½ 2 II Lazar Toma 19
12 21 I Deaconu Mihai-Ionut 1 – 0 2 II Ungureanu Florin 23
13 17 I Calinoiu Constantin 1 1 – 0 II Constandache Andrei-George 25
14 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 1 1 – 0 1 I Brudiu Eduard-Narcis 26
15 9 I Petrini Gheorghe 3 ½ not paired
16 10 NM Tufa Mihai ½ not paired
17 30 Pitaru Danut 1 0 not paired

Round 5 on 2011/05/19 at 10.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 3 FM Dobre Claudiu-Cristian ½ – ½ 4 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
2 1 IM Filip Lucian 3 1 – 0 3 I Galatanu Iulian-Marinica 13
3 9 I Petrini Gheorghe 3 0 – 1 3 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
4 7 CM Sandor Petrut 3 1 – 0 3 I Jugaru Lucian 14
5 29 I Cristian Andrei 0 – 1 Anghel Romeo Richard 31
6 12 CM Dan Cristian-Mihaita 2 0 – 1 2 FM Daianu Cristian-Clement 5
7 8 I Martian Dragos-Daniel 2 ½ – ½ 2 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
8 11 I Pisu Robert-Daniel 2 ½ – ½ 2 II Axente Alexandru 22
9 20 II Banu Florin 2 0 – 1 2 I Chisacov Marin 15
10 19 II Lazar Toma ½ – ½ 2 I Andrei Daniel Valeriu 16
11 10 NM Tufa Mihai 1 – 0 I Deaconu Mihai-Ionut 21
12 17 I Calinoiu Constantin 1 0 – 1 1 II Codreanu Alex-Cosmin 27
13 25 II Constandache Andrei-George 1 ½ – ½ ½ II Stoianovici Irinel-Cristian 24
14 26 I Brudiu Eduard-Narcis 0 1 bye
15 4 CM Gilea Lucian 3 ½ not paired
16 18 I Bargan Giorgel ½ not paired
17 23 II Ungureanu Florin ½ not paired
18 30 Pitaru Danut 1 0 not paired

Round 4 on 2011/05/18 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 3 1 – 0 3 IM Filip Lucian 1
2 13 I Galatanu Iulian-Marinica ½ – ½ 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 3
3 4 CM Gilea Lucian 2 1 – 0 2 I Martian Dragos-Daniel 8
4 5 FM Daianu Cristian-Clement 2 0 – 1 2 I Petrini Gheorghe 9
5 6 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2 1 – 0 2 CM Dan Cristian-Mihaita 12
6 15 I Chisacov Marin 2 0 – 1 2 CM Sandor Petrut 7
7 14 I Jugaru Lucian 2 1 – 0 NM Tufa Mihai 10
8 28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin ½ – ½ I Pisu Robert-Daniel 11
9 31 Anghel Romeo Richard 1 – 0 I Bargan Giorgel 18
10 23 II Ungureanu Florin 0 – 1 I Cristian Andrei 29
11 16 I Andrei Daniel Valeriu 1 1 – 0 1 II Constandache Andrei-George 25
12 22 II Axente Alexandru 1 1 – 0 1 I Calinoiu Constantin 17
13 20 II Banu Florin 1 + – – 1 Pitaru Danut 30
14 26 I Brudiu Eduard-Narcis 0 0 – 1 ½ II Lazar Toma 19
15 27 II Codreanu Alex-Cosmin 0 1 bye
16 21 I Deaconu Mihai-Ionut 1 ½ not paired
17 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 0 ½ not paired

Round 3 on 2011/05/17 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 IM Filip Lucian 2 1 – 0 2 CM Gilea Lucian 4
2 7 CM Sandor Petrut 2 0 – 1 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
3 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 2 1 – 0 2 I Chisacov Marin 15
4 13 I Galatanu Iulian-Marinica 2 ½ – ½ FM Daianu Cristian-Clement 5
5 12 CM Dan Cristian-Mihaita ½ – ½ I Jugaru Lucian 14
6 17 I Calinoiu Constantin 1 0 – 1 1 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
7 21 I Deaconu Mihai-Ionut 1 0 – 1 1 I Martian Dragos-Daniel 8
8 9 I Petrini Gheorghe 1 1 – 0 1 II Banu Florin 20
9 29 I Cristian Andrei 1 ½ – ½ 1 NM Tufa Mihai 10
10 11 I Pisu Robert-Daniel 1 ½ – ½ 1 Anghel Romeo Richard 31
11 18 I Bargan Giorgel ½ 1 – 0 1 II Axente Alexandru 22
12 19 II Lazar Toma ½ 0 – 1 ½ II Ungureanu Florin 23
13 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 0 0 – 1 ½ II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
14 27 II Codreanu Alex-Cosmin 0 0 – 1 0 I Andrei Daniel Valeriu 16
15 25 II Constandache Andrei-George 0 1 – 0 0 I Brudiu Eduard-Narcis 26
16 30 Pitaru Danut 0 1 bye

Round 2 on 2011/05/17 at 10.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 8 I Martian Dragos-Daniel 1 0 – 1 1 IM Filip Lucian 1
2 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 1 1 – 0 1 I Petrini Gheorghe 9
3 10 NM Tufa Mihai 1 0 – 1 1 FM Dobre Claudiu-Cristian 3
4 4 CM Gilea Lucian 1 1 – 0 1 I Pisu Robert-Daniel 11
5 14 I Jugaru Lucian 1 ½ – ½ 1 FM Daianu Cristian-Clement 5
6 6 NM Ciobanu Viorel-Adrian 1 0 – 1 1 I Galatanu Iulian-Marinica 13
7 31 Anghel Romeo Richard 1 0 – 1 1 CM Sandor Petrut 7
8 16 I Andrei Daniel Valeriu 0 0 – 1 1 I Chisacov Marin 15
9 26 I Brudiu Eduard-Narcis 0 0 – 1 0 I Calinoiu Constantin 17
10 28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 0 ½ – ½ 0 II Lazar Toma 19
11 20 II Banu Florin 0 1 – 0 0 II Constandache Andrei-George 25
12 30 Pitaru Danut 0 0 – 1 0 I Deaconu Mihai-Ionut 21
13 22 II Axente Alexandru 0 1 – 0 0 II Codreanu Alex-Cosmin 27
14 24 II Stoianovici Irinel-Cristian 0 0 – 1 0 I Cristian Andrei 29
15 12 CM Dan Cristian-Mihaita 1 ½ not paired
16 18 I Bargan Giorgel 0 ½ not paired
17 23 II Ungureanu Florin 0 ½ not paired

Round 1 on 2011/05/16 at 16.00

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 1 IM Filip Lucian 0 1 – 0 0 I Andrei Daniel Valeriu 16
2 17 I Calinoiu Constantin 0 0 – 1 0 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2
3 3 FM Dobre Claudiu-Cristian 0 1 – 0 0 I Bargan Giorgel 18
4 19 II Lazar Toma 0 0 – 1 0 CM Gilea Lucian 4
5 5 FM Daianu Cristian-Clement 0 1 – 0 0 II Banu Florin 20
6 21 I Deaconu Mihai-Ionut 0 0 – 1 0 NM Ciobanu Viorel-Adrian 6
7 7 CM Sandor Petrut 0 1 – 0 0 II Axente Alexandru 22
8 23 II Ungureanu Florin 0 0 – 1 0 I Martian Dragos-Daniel 8
9 9 I Petrini Gheorghe 0 1 – 0 0 II Stoianovici Irinel-Cristian 24
10 25 II Constandache Andrei-George 0 0 – 1 0 NM Tufa Mihai 10
11 11 I Pisu Robert-Daniel 0 1 – 0 0 I Brudiu Eduard-Narcis 26
12 27 II Codreanu Alex-Cosmin 0 0 – 1 0 CM Dan Cristian-Mihaita 12
13 13 I Galatanu Iulian-Marinica 0 1 – 0 0 II Sirbu Virgiliu-Cosmin 28
14 29 I Cristian Andrei 0 0 – 1 0 I Jugaru Lucian 14
15 15 I Chisacov Marin 0 1 – 0 0 Pitaru Danut 30
16 31 Anghel Romeo Richard 0 1 bye

Starting rank list

No. Name FED Rtg Club/City
1 IM Filip Lucian ROU 2467 Cs Micul Sahist Iasi
2 IM Carmaciu Lucian-Catalin ROU 2380 Cs Sah Club Galati
3 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2349 Csu Ploiesti
4 CM Gilea Lucian ROU 2262 Cs Sah Club Galati
5 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2260 Cs Otopeni
6 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2209 Cs Diana Galati
7 CM Sandor Petrut ROU 2182 Cs Vointa Satu Mare
8 I Martian Dragos-Daniel ROU 2034 Cs Sah Club Galati
9 I Petrini Gheorghe ROU 2010 Cs Diana Galati
10 NM Tufa Mihai ROU 2005 Cs Diana Galati
11 I Pisu Robert-Daniel ROU 1999 Cs Sah Club Galati
12 CM Dan Cristian-Mihaita ROU 1991 Cs Orizont 64 Braila
13 I Galatanu Iulian-Marinica ROU 1982 Cs Sah Club Galati
14 I Jugaru Lucian ROU 1968 Cs Sah Club Galati
15 I Chisacov Marin ROU 1888 Cs Sah Club Galati
16 I Andrei Daniel Valeriu ROU 1870 Cs Sah Club Galati
17 I Calinoiu Constantin ROU 1816 Cs Diana Galati
18 I Bargan Giorgel ROU 1802 As Metalosport Galati
19 II Lazar Toma ROU 1761 Cs Sah Club Galati
20 II Banu Florin ROU 1742 Cs Sah Club Galati
21 I Deaconu Mihai-Ionut ROU 1712 Cs Diana Galati
22 II Axente Alexandru ROU 1700 Cs Sah Club Galati
23 II Ungureanu Florin ROU 1607 Cs Sah Club Galati
24 II Stoianovici Irinel-Cristian ROU 1605 Cs Diana Galati
25 II Constandache Andrei-George ROU 1601 Cs Diana Galati
26 I Brudiu Eduard-Narcis ROU 1533 Cs Diana Galati
27 II Codreanu Alex-Cosmin ROU 1459 Acs Logismart Sibiu
28 II Sirbu Virgiliu-Cosmin ROU 1355 Cs Sah Club Galati
29 I Cristian Andrei ROU 1354 As Miron Costin Galati
30 Pitaru Danut ROU 1208 Cs Sah Club Galati
31 Anghel Romeo Richard ROU 1201 Cs Sah Club Galati

Posted in TURNEE GALATI | Etichetat: | Leave a Comment »

CUPA DE IARNA 2011 GALATI-FOCSANI 8-16 IAN

Posted by prochessro pe 22 ianuarie 2011

ALBUM FOTO AICI

REZULTATE TURNEUL A

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2240 Cs Diana Galati 5.5 20.0 28.0 21.50
2 CM Gilea Lucian ROU 2285 Cs Sah Club Galati 5.0 22.5 30.0 20.25
3 I Smarandoiu Adrian-Ion ROU 2027 Cs Sah Club Galati 5.0 21.5 30.0 20.75
4 I Martian Dragos-Daniel ROU 1990 Cs Sah Club Galati 5.0 19.5 26.0 17.00
5 CM Strimbu Mihai ROU 2092 Csm Focsani 2007 4.5 19.5 28.0 15.50
6 I Dobre Mihai ROU 1875 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.5 19.5 26.5 13.50
7 CM Stanciu Anton ROU 1965 Cs Sah Club Galati 4.5 16.5 22.5 16.25
8 I Chisacov Marin ROU 1865 Cs Sah Club Galati 4.0 23.0 31.5 17.50
9 I Pisu Robert-Daniel ROU 1965 Cs Sah Club Galati 4.0 22.5 30.5 16.00
10 I Bratu Andreea ROU 1724 Csm Craiova 4.0 18.0 25.0 12.00
11 I Jugaru Lucian ROU 191 Cs Sah Club Galati 4.0 17.0 24.5 11.25
12 I Arghirescu Andrei ROU 2045 Sah Club Cugir 4.0 13.5 19.0 9.00
13 CM Gurguiatu Sandu ROU 1828 Csm Focsani 2007 3.5 15.5 21.5 7.50
14 I Tudose Cristian ROU 1814 Cs Sah Club Galati 3.5 15.0 21.5 8.00
15 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1821 Csm Focsani 2007 3.0 19.0 27.0 9.75
16 I Andrei Daniel-Valeriu ROU 1878 Cs Sah Club Galati 3.0 17.0 23.0 8.25
17 I Alexandru Stefan ROU 1761 Cs Sah Club Galati 3.0 16.5 24.0 8.00
18 CM Malureanu Grigore ROU 2009 Cm De Sah Speranta Focsani 2.5 17.0 24.5 8.00
19 II Lazar Toma ROU 1784 Cs Sah Club Galati 2.5 15.5 22.0 5.00
20 I Banciu Bianca-Gabriela ROU 1627 Csm Focsani 2007 2.0 16.5 23.0 3.25
21 II Axente Alexandru ROU 1714 Cs Sah Club Galati 2.0 14.0 19.5 4.50
22 CM Bratu Gheorghe ROU 1875 Csm Craiova 2.0 12.5 19.0 3.50
23 I Toma Elena-Adelaida ROU 1645 Csm Focsani 2007 2.0 12.0 16.5 3.25
24 II Banu Florin ROU 1745 Cs Sah Club Galati 1.5 16.5 23.0 3.50

REZULTATE TURNEUL B

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 III Groza Dan ROU 1231 Cm De Sah Speranta Focsani 6.0 19.5 28.0 23.50
2 I Vasiliu Cosmin ROU 1439 Csm Focsani 2007 5.5 20.0 29.5 22.25
3 II Axin Andrei ROU 1427 Cs Diana Galati 4.5 21.0 28.5 15.00
4 III Mirosnicencu Mihai-Viorel ROU 1263 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 20.0 29.0 17.00
5 III Mizea Vlad-Alexandru ROU 1275 Cs Congaz Constanta 4.5 19.5 28.0 17.00
6 II Maris Eduard-Florian ROU 1452 Csa Axiopolis Sport Cernavoda 4.0 20.0 27.0 14.25
7 II Halip Alexandru ROU 1451 Cs Sah Club Galati 4.0 19.5 28.5 15.75
8 III Mihaila Andra-Viviana ROU 1249 Cs Olimp Sah Focsani 4.0 14.5 20.0 9.50
9 Strat Bogdan ROU 1445 Cs Sah Club Galati 3.5 21.5 29.0 10.75
10 I Toma Andreea-Simona ROU 1392 Cs Olimp Sah Focsani 3.5 19.5 26.5 9.00
11 II Sava Marco ROU 1335 Cs Olimp Sah Focsani 3.5 19.0 27.5 12.25
12 III Grigore Aurelian ROU 1267 Csm Focsani 2007 3.5 19.0 25.5 9.75
13 II Lavric Paul ROU 1303 Cm De Sah Speranta Focsani 3.5 17.0 23.0 8.50
14 Cialacu Alexandru ROU 1438 Cs Sah Club Galati 3.0 15.5 22.5 6.50
15 II Lavric Teodor ROU 1347 Cm De Sah Speranta Focsani 3.0 14.0 20.0 7.00
16 III Chircu George-Roventiu ROU 1245 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.0 13.0 17.5 4.00
17 III Mengher Gratiela-Stefania ROU 1246 Cs Olimp Sah Focsani 2.5 17.0 22.0 6.00
18 III Dima Raymond-Florin ROU 1261 Cs Olimp Sah Focsani 1.5 15.0 20.5 3.75
19 II Banciu Ana-Maria ROU 1272 Cs Olimp Sah Focsani 1.5 14.0 19.0 1.75
20 III Ignatescu Mihai-Serban ROU 1246 Cs Olimp Sah Focsani

REZULTATE TURNEUL C

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 Mortu Adrian ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 6.0 20.5 27.5 22.50
2 Cernat Bianca ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 6.0 19.5 28.0 24.50
3 Florea George ROU 1201 Cs Sah Club Galati 5.0 19.5 28.0 16.50
4 Lepadatu Teodor ROU 1201 Cs Sah Club Galati 5.0 17.5 24.5 15.50
5 Lefter Georgiana ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.0 16.5 23.5 17.00
6 Florea Anca ROU 1207 Cs Sah Club Galati 4.0 22.5 30.5 14.00
7 III Arbanas Bogdan-Ionut ROU 1241 Cs Olimp Sah Focsani 4.0 20.5 28.0 13.00
8 Mirosnicencu Florin ROU 1201 Micul Sahist Iasi 4.0 17.5 24.5 11.00
9 Lazar Alexandru-Cosmin ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 4.0 17.0 23.0 11.00
10 III Boeru Robert-Stefan ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 20.0 27.5 13.25
11 Tiru Andra-Elena ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 15.0 21.5 8.25
12 Cristea Aurelian-Gabriel ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 3.5 14.5 19.5 7.75
13 Biris Mara-Alexia ROU 1201 Cs Sah Club Galati 3.5 13.0 19.5 9.25
14 Toma Roxana-Georgiana ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 3.0 19.0 26.5 9.50
15 Manu Bianca ROU 1201 Cs Sah Club Galati 3.0 17.0 23.0 6.00
16 Banciu Alexandra-Ioana ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 3.0 15.5 21.5 7.00
17 Craciun Ionut-Claudiu ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 2.5 18.5 26.5 7.50
18 Marascu Georgiana-Cristina ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 2.5 17.5 25.5 7.25
19 Puscasu Stefan-Tudor ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 2.5 14.0 19.5 5.75
20 Cialacu Edward-Cristian ROU 1201 Cs Sah Club Galati 2.0 15.0 22.0 3.00
21 Chelmus Alexandru ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 1.5 14.5 20.5 1.75
22 Voicu Gabriela ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 0.0 12.5 17.5 0.00
Voicu Mihaela ROU 1201 Cs Olimp Sah Focsani 0.0 12.5 17.5 0.00

REZULTATE TURNEU BLITZ

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 CM Strimbu Mihai ROU 2092 Csm Focsani 2007 6.0 21.5 28.5 23.50
2 CM Gilea Lucian ROU 2285 Cs Otopeni 5.0 21.0 30.0 19.50
3 CM Malureanu Grigore ROU 2009 Cm De Sah Speranta Focsa 5.0 21.0 29.0 18.00
4 I Arghirescu Andrei ROU 2045 Sah Club Cugir 5.0 17.0 25.0 16.50
5 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2240 Cs Diana Galati 4.5 21.0 29.0 18.25
6 I Pisu Robert-Daniel ROU 1965 Cs Sah Club Galati 4.0 22.5 29.0 13.00
7 I Tudose Cristian ROU 1814 Cs Sah Club Galati 4.0 20.0 29.0 13.00
8 I Martian Dragos-Daniel ROU 1990 Cs Sah Club Galati 3.5 18.0 25.5 10.75
9 I Dobre Mihai ROU 1875 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 18.0 23.5 9.75
10 CM Stanciu Anton ROU 1965 Cs Sah Club Galati 3.5 15.5 22.0 7.25
11 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1821 Csm Focsani 2007 3.5 14.0 19.5 6.75
12 I Jugaru Lucian ROU 1911 Cs Sah Club Galati 3.0 19.5 26.5 8.50
13 I Smarandoiu Adrian-Ion ROU 2027 Cs Sah Club Galati 3.0 15.0 21.5 8.00
14 I Bratu Andreea ROU 1724 Csm Craiova 2.5 14.5 18.5 3.75
15 I Toma Elena-Adelaida ROU 1645 Csm Focsani 2007 2.5 13.5 17.5 3.75
16 I Alexandru Stefan ROU 1761 Cs Sah Club Galati 2.0 17.0 24.0 5.00
17 CM Gurguiatu Sandu ROU 1828 Csm Focsani 2007 2.0 15.0 21.5 3.00
18 I Toma Andreea-Simona ROU 1392 Cs Olimp Sah Focsani 0.5 15.5 21.5 1.75

Posted in TURNEE GALATI | Leave a Comment »

Rezultate Cupa Mos Nicolae Galati 06 12 2010

Posted by prochessro pe 6 decembrie 2010

ALBUM FOTO TURNEU

Rezultate Cupa Mos Nicolae Galati Seniori

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2226 C.S. Diana Galati 6,5 29,5 21,5 26,75
2 CM Gilea Lucian ROU 2285 C.S. Otopeni 5,5 32,0 22,5 24,00
3 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2268 C.S. Otopeni 5,0 25,5 17,0 18,25
4 I Mihailiuc Flavius-Iulian ROU 1817 C.S. Diana Galati 4,5 30,5 21,0 17,50
5 NM Tufa Mihai ROU 2017 C.S. Diana Galati 4,5 30,0 21,0 18,00
6 I Martian Dragos-Daniel ROU 2015 C.S. Sah Club Galati 4,5 29,0 20,0 15,00
7 I Pisu Robert-Daniel ROU 1949 C.S. Sah Club Galati 4,5 29,0 19,5 16,25
8 CM Marinica Marin ROU 1985 Clubul De Sah Stiinta Alexandr 4,5 27,5 18,5 15,25
9 I Chisacov Marin ROU 1854 C.S. Siderurgistul Galati 4,5 24,0 18,0 13,75
10 I Mocanu Victor-Valentin ROU 1808 Cs Orizont 64 Braila 4,5 22,5 16,0 14,75
11 CM Dan Cristian-Mihaita ROU 1989 Cs Orizont 64 Braila 4,0 28,0 20,5 15,25
12 CM Vartopeanu Nicolae ROU 1884 Cs Universitatea Arad 4,0 28,0 19,5 13,75
13 I Preda Iulian ROU 1835 C.S. Micul Print Braila 4,0 25,5 19,0 13,00
14 III Axente Alexandru ROU 1723 C.S. Sah Club Galati 4,0 22,5 16,0 10,00
15 II Lazar Toma ROU 1772 C.S. Diana Galati 3,5 27,5 20,0 12,25
16 CM Stanciu Anton ROU 1981 Cs Sah Club Galati 3,5 25,5 18,5 11,25
17 III Sirbu Virgiliu-Cosmin ROU 437 Cs Sah Club Galati 3,5 24,0 17,5 10,75
18 I Jugaru Lucian ROU 1925 C.S. Sah Club Galati 3,5 23,0 16,0 8,50
19 II Andrei Daniel-Valeriu ROU 1898 C.S. Siderurgistul Galati 3,5 22,5 15,5 11,25
20 II Alexandru Stefan ROU 1756 C.S. Siderurgistul Galati 3,5 21,5 15,0 9,75
21 I Deaconu Mihai-Ionut ROU 1686 C.S. Diana Galati 3,5 21,5 15,0 8,50
22 Ditu Mircea ROU 401 As Dacia V. Alecsandri Galati 3,5 20,5 14,5 8,50
23 I Tudose Cristian ROU 1813 C.S. Sah Club Galati 3,0 28,0 20,5 11,00
24 I Bargan Giorgel ROU 1806 As Metalo Plast Galati 3,0 24,5 17,0 8,00
25 II Negru Alecsandru-George ROU 1727 Cs Orizont 64 Braila 3,0 23,5 17,0 8,00
26 II Constandache Andrei-George ROU 531 C.S. Diana Galati 3,0 22,0 16,0 8,00
27 II Stoianovici Irinel-Cristian ROU 1634 C.S. Diana Galati 3,0 21,5 15,0 8,75
28 Stelea Leontin ROU 401 Cs Sah Club Galati 3,0 21,5 15,0 8,25
29 I Danila Doru-Viorel ROU 1928 Cs Siderurgistul Galati 3,0 19,5 13,5 7,00
30 I Calinoiu Constantin ROU 1816 C.S. Siderurgistul Galati 2,5 28,0 19,5 7,50
31 II Costea Ghita ROU 1722 C.S. Sah Club Galati 2,5 24,0 17,5 7,00
32 II Cristian Andrei ROU 532 As Miron Costin Galati 2,5 23,5 17,0 8,25
33 II Ungureanu Florin ROU 1627 C.S. Sah Club Galati 2,5 19,0 14,0 5,75
34 Radu Sergiu ROU 401 C.S. Sah Club Galati 2,5 17,0 11,5 5,00
35 II Banu Florin ROU 1761 C.S. Siderurgistul Galati 2,0 25,5 16,5 5,75
36 II Ciutacu Silviu-Florin ROU 500 Cs Micul Print Braila 2,0 21,5 16,0 4,75
37 III Capusneanu Claudia-Mihaela ROU 1481 Cs Alone Tiger Vaslui 2,0 21,5 15,5 5,25
38 II Capatina Bogdan ROU 529 Cs Orizont 64 Braila 1,5 21,0 14,5 3,75
39 I Smarandoiu Adrian-Ion ROU 2027 C.S. Sah Club Galati 0,5 20,0 14,5 1,75

.

Rezultate Cupa Mos Nicolae Galati Juniori

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 I Voicu Gabriel ROU 771 Cs Orizont 64 Braila 6,5 31,5 22,5 29,25
2 III Halip Alexandru ROU 499 Cs Sah Club Galati 5,5 27,0 20,0 20,25
3 III Maris Eduard-Florian ROU 497 Csa Axiopolis Sport Cernavoda 5,0 29,5 20,0 18,75
4 II Petrescu Cristian ROU 500 Cs Diana Galati 5,0 28,0 19,5 17,00
5 II Brudiu Eduard-Narcis ROU 416 Cs Diana Galati 5,0 27,5 20,0 19,25
6 II Codreanu Alex-Cosmin ROU 536 Acs Logismart Sibiu 5,0 25,0 18,0 13,50
7 I Popa Gabriel ROU 648 Cs Diana Galati 4,5 32,5 23,0 19,50
8 II Axin Andrei ROU 578 Cs Diana Galati 4,5 27,5 19,5 15,50
9 I Prajovschi Liviu ROU 637 Cs Al Sahului Esp. Tulcea 4,0 33,5 23,5 16,50
10 Cialacu Alexandru ROU 413 Cs Sah Club Galati 4,0 31,0 23,0 14,25
11 III Istrate Vlad-Alexandru ROU 488 Cs Fairplay Braila 4,0 26,5 18,0 12,00
12 Strat Bogdan ROU 402 Cs Diana Galati 4,0 25,5 18,5 14,25
13 II Ichim Ioana-Andreea ROU 508 Cs Orizont 64 Braila 4,0 25,0 18,0 12,25
14 Crisan Andrei ROU 402 Cs Diana Galati 4,0 25,0 18,0 11,50
15 III Coticeru Dragos-Ionut ROU 441 Cs Micul Print Braila 4,0 24,0 17,5 10,75
16 Mihai Cristian ROU 401 Cs Diana Galati 4,0 22,5 17,0 10,00
17 III Crisan Gabriel ROU 426 Cs Diana Galati 4,0 16,5 12,5 8,00
18 III Radulescu Vlad-Andrei ROU 492 Cs Diana Galati 3,5 24,5 18,0 10,00
19 Florea Anca ROU 401 Cs Micul Print Braila 3,5 22,5 17,0 9,25
20 II Isfan Ioan-Marius ROU 610 Cs Fairplay Braila 3,5 21,5 15,0 7,75
21 Grigoras Marius-Andrei-Cosmin ROU 401 Cs Fairplay Braila 3,0 29,5 22,0 11,00
22 II Bratu Ioan-Valentin ROU 592 Cs Diana Galati 3,0 24,5 17,0 6,00
23 III Turtoi Robert-Stefan ROU 404 Cs Fairplay Braila 3,0 23,5 17,0 9,00
24 Uzuneanu Gabriela ROU 401 C.S. Fair-Play Braila 3,0 22,0 15,5 6,00
25 Ciubar Mihai-Alexandru ROU 401 Cm De Sah Teleorman Alexandria 3,0 17,0 12,5 5,00
26 II Matei Ana-Maria ROU 522 Cs Fairplay Braila 2,5 24,5 17,5 6,50
27 Biris Mara-Alexia ROU 401 Cs Sah Club Galati 2,5 14,5 9,5 4,25
28 Florea George ROU 401 Cs Micul Print Braila 2,0 24,0 17,0 4,50
29 Gherasim Dragos-Octavian ROU 401 Cs Diana Galati 2,0 24,0 16,0 5,50
30 Toma Eduard-Andrei ROU 401 Cs Diana Galati 2,0 20,0 15,5 4,50
31 Basno Ana-Maria ROU 401 Cs Fairplay Braila 2,0 19,5 13,0 3,50
32 Manu Bianca ROU 401 Cs Sah Club Galati 2,0 17,5 13,0 2,50
33 Surdu Maria-Valentina ROU 401 Cs Fairplay Braila 1,5 22,5 16,5 4,25
34 Cialacu Edward-Cristian ROU 401 C.S. Sah Club Galati 0,5 22,0 15,0 1,25

Posted in TURNEE GALATI, TURNEE NATIONALE | Etichetat: | Leave a Comment »

CAMPIONATUL JUDETULUI GALATI 7 NOIEMBRIE 2010 CLASAMENT

Posted by prochessro pe 7 noiembrie 2010

AICI FOTOGRAFII TURNEU


Posted in TURNEE GALATI | Leave a Comment »

Clubul Sportiv Sah Club Galati organizeaza CUPA MOS NICOLAE

Posted by jugarul pe 1 noiembrie 2010

Clubul Sportiv Sah Club Galati

Directia Judeteana pentru Sport si Tineret si Universitatea Dunarea de Jos

organizeaza

CUPA MOS NICOLAE

Nou : Cazare si la 10lei/persoana/zi + obligatoriu masa la 13lei/zi/menu complet(3mese/zi) la Internatul Colegiului de Industrie Alimentara”Elena Doamna”

EDITIA I

1…   TURNEU SENIORI CU TRIMITERE F.I.D.E.

7 RUNDE SISTEM ELVETIAN

Durata partidei: 90 minute/40 mutari+ K.O. 30 min

Loc de desfasurare   Complex Studenti Galati

Programul rundelor:

Joi             02.12.2010   orele 16:00          RUNDA 1

Vineri         03.12.2010   orele 10:00 RUNDA 2

Vineri         03.12.2010   orele 16:00          RUNDA 3

Sambata     04.12.2010   orele 10:00 RUNDA 4

Sambata     04.12.2010   orele 16:00 RUNDA 5

Duminica    05.12.2010   orele   9:30 RUNDA 6

Duminica    05.12.2010   orele 14:30 RUNDA 7

Festivitatea de premiere: va avea loc în data de 05 decembrie 2010 ora 18:30

PREMII (EXPRIMATE IN RON)

CLASAMENT   GENERAL                               CATEGORII

LOCUL 1  500 LOCUL 1     ELO SUB 2000              –  150 RON

LOCUL 2  350 LOCUL 1     VETERANI                   –  150 RON

LOCUL 3  250 LOCUL 1     JUNIORI – 150 RON

LOCUL 4  200 LOCUL 1 JUNIORI SUB 16 ANI  – 100 RON

LOCUL 5  150 LOCUL 1 ELO SUB 1800 –  100 RON

Premiile nu se cumuleaza!!!

Fiecare participant are dreptul la două bye-uri (=0,5 pct.) în oricare dintre primele 5 runde

Participanţii sunt rugaţi să  aducă o garnitură de şah şi un ceas de şah, în bună stare de funcţionare.

TAXA DE PARTICIPARE

SENIORI              60 RON                 VETERANI(peste 60 ani)  45 RON

SOMERI               35 RON                 ELEVI SI STUDENTI       35 RON

Seniorii si veteranii cu venituri sub 800 RON au reducere 10 RON Dovada se face prin fluturas(adeverinta) de salariu sau cupon de pensie

Inscrierile se fac pana joi 2 decembrie ora 15,30

TOTI PARTICIPANTII PRIMESC DIPLOMA DE PARTICIPARE

2…  Turneu juniori omologat  F.R.Sah sub 12 ani inclus in Grand-Prix

7 RUNDE  SISTEM ELVETIAN     

61 minute de jucator toata partida

Loc de desfasurare   Complex Studenti Galati

Se vor acorda cupe , medalii si diplome

Programul rundelor

Vineri         03.12.2010   orele 16:00           Rundele 1 si 2

Sambata     04.12.2010   orele 10:00 Rundele 3 si 4

Duminica     05.12.2010   orele   9:30 Rundele 5 si 6

Duminica     05.12.2010   orele 16:00 Runda  7

Festivitatea de premiere: va avea loc în data de 05 decembrie 2010 ora 18:30

CLASAMENT GENERAL     (premii in ron)

LOCUL 1 150 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 2 120 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 3 100 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 4   80 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 5   70 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 6   60 + cadou MOS NICOLAE

Clasament sub 10 ani

LOCUL 1    80 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 2 70 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 3  60 + cadou MOS NICOLAE

Clasament sub 8 ani

LOCUL 1    80 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 2 70 + cadou MOS NICOLAE

LOCUL 3  60 + cadou MOS NICOLAE

TAXA DE PARTICIPARE 30 RON

Inscrierile se fac pana vineri 03 decembrie ora 15,00

Toti participantii primesc diploma de participare si cadou mos nicolae

Cazare

-Hotel Sport 28 RON / noapte.

10lei/persoana/zi si optional masa la 13lei/zi/menu complet(3mese/zi) la Internatul Colegiului de Industrie Alimentara”Elena Doamna”

Rezervari pana pe data de 25 noiembrie. Dupa aceasta data organizatorii nu mai garanteaza locuri de cazare.

Rezervari, relatii si informatii la telefoanele:

Gilea Lucian       0749 052 523

Jugaru Lucian    0744 131 263

PARTENERI MEDIA:

VIATA LIBERA GALATI   VOX TV GALATI  MONITORUL DE GALATI

www.sahgalati.com

Posted in TURNEE GALATI, TURNEE NATIONALE, Uncategorized | Leave a Comment »

Campionatul National pe Echipe – Divizia B – Seria aIIa Galati

Posted by jugarul pe 11 octombrie 2010

Această prezentare necesită JavaScript.

Posted in ALBUME FOTO | Leave a Comment »

Imagini-Memoriaul Marcel Andreescu

Posted by jugarul pe 6 octombrie 2010





Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Divizia B pe echipe, Seria a II a Galati

Posted by jugarul pe 6 octombrie 2010

Rezultate aici.

Alte detalii aici.

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Clasamente et.aIVa sah galati online

Posted by jugarul pe 4 octombrie 2010

Clasament general dupa et. a IV a

1    Daniel93    21
2    yuly888    19
3    Ghilea75    11
4    Virgiliu_36    9
5    Player888    7.5
6    Chibitz         7
7    Kasparicy000    7
8    rodantero       7
9    Florin_banu    6.5
10    Little Warrior  6.5
11    Normand007    6.5
12    Esvucko         5.5
13    IoanSIM         5.5
14    Traian          5.5
15    Hotel_cismigiu  4.5
16    Mtudorache      4.5
17    Pisurobertdaniel4.5
18    august123    4
19    FlorinUngureanu 4
20    GK64            4
21    Nicu valahu     4
22    Rdan2           4
23    River77         4
24    Sonamkd4        4
25    Tembelul    4
26    Zava            4
27    Demchenko       3.5
28    Kvetny          3.5
29    Rocche        3.5
30    Stane           3.5
31    Epigon          3
32    GrizzlyBV    3
33    Guest2462900    3
34    MaestruGM       3
35    Priwet        3
36    Tigris66        3
37    Uld        3
38    Docdoc        2.5
39    Gandinnik       2.5
40    Prof2010        2.5
41    Skarpov_1957    2.5
42    Stefan92        2.5
43    Tekirdað    2.5
44    Waservaga       2.5
45    Albestione    2
46    Ducu7           2
47    Farzadd        2
48    Johnny          2
49    Mitica21        2
50    Razvy3style     2
51    Adrian_malaescu 1
52    C4schmidt    1
53    Concor          1
54    Dan karyakin    1
55    Laramia        1
56    lupeni-hd       1
57    Somaja37        1
58    Sorin Atanasiu  1
59    Umitkarabulut02 1
60    Marcelgeorge84    0.5
61    Baldur59    0
62    Betterintime    0
63    HoWeKi          0
64    izabela         0
65    letchu          0
66    Skylander71    0
67    Vinaka          0


v\:* {behavior:url(#default#VML);}
o\:* {behavior:url(#default#VML);}
w\:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Etapa a IV a

1

yuly888

6.0 / 7

2

Daniel93

2016

5.5 / 7

3

Ghilea75

1680

4.5 / 7

4

Virgiliu_36

1598

3.5 / 7

5

Florin_banu

1757

3.5 / 5

6

IoanSIM

1652

3.5 / 6

7

GrizzlyBV

1573

3.0 / 5

8

Traian

1527

2.5 / 7

9

Skarpov_1957

1448

2.5 / 6

10

Tekirdað

1513

2.5 / 6

11

Albestione

1571

2.0 / 4

12

Florinungureanu

1321

2.0 / 6

13

Farzadd

1475

2.0 / 5

14

Laramia

1800

1.0 / 1

15

(Bye)

0.0 / 4

16

Baldur59

1799

0.0 / 1

17

Vinaka

1693

0.0 / 1

18

Skylander71

1577

0.0 / 2

19

Betterintime

1346

0.0 / 1

Clasament general dupa et. a III a

1    Daniel93        15.5
2    yuly888            13
3    Player888        7.5
4    Chibitz                    7
5    Kasparicy000        7
6    rodantero                   7
7    Ghilea75        6.5
8    Little Warrior          6.5
9    Normand007        6.5
10    Esvucko                   5.5
11    Virgiliu_36        5.5
12    Hotel_cismigiu          4.5
13    Mtudorache                 4.5
14    Pisurobertdaniel        4.5
15    august123        4
16    GK64                    4
17    Nicu valahu             4
18    Rdan2                    4
19    River77                 4
20    Sonamkd4                4
21    Tembelul        4
22    Zava                     4
23    Demchenko                3.5
24    Kvetny                    3.5
25    Rocche            3.5
26    Stane                   3.5
27    Epigon                     3
28    Florin_banu        3
29    Guest2462900            3
30    MaestruGM                3
31    Priwet            3
32    Tigris66                 3
33    Traian                   3
34    Uld            3
35    Docdoc            2.5
36    Gandinnik                2.5
37    Prof2010                2.5
38    Stefan92                 2.5
39    Waservaga                2.5
40    Ducu7                   2
41    FlorinUngureanu         2
42    IoanSIM                   2
43    Johnny                     2
44    Mitica21                2
45    Razvy3style               2
46    Adrian_malaescu            1
47    C4schmidt        1
48    Concor                     1
49    Dan karyakin            1
50    lupeni-hd               1
51    Somaja37                1
52    Sorin Atanasiu          1
53    Umitkarabulut02         1
54    Marcelgeorge84        0.5
55    HoWeKi                    0
56    izabela                   0
57    letchu                     0
58    Vinaka                   0

Etapa a III a

1

Daniel93

1968

6.5 / 7

2

august123

4.0 / 7

3

Tembelul

4.0 / 7

4

Rocche

1566

3.5 / 6

5

Ghilea75

1684

3.5 / 6

6

yuly888

3.5 / 7

7

Florin_banu

1678

3.0 / 5

8

Uld

1542

3.0 / 7

9

Player888

1779

3.0 / 7

10

Virgiliu_36

1464

3.0 / 7

11

Docdoc

1591

2.5 / 6

12

Normand007

2.0 / 3

13

C4schmidt

1588

1.0 / 3

14

Marcelgeorge84

1568

0.5 / 3

15

(Bye)

0.0 / 3

16

Kasparicy000

2278

0.0 / 1

17

Priwet

1565

0.0 / 1

Clasament general dupa et. a II a

1    yuly888                9.5
2    Daniel93            9
3    Chibitz                7
4    Kasparicy000             7
5    rodantero            7
6    Little Warrior            6.5
7    Esvucko                5.5
8    Hotel_cismigiu             4.5
9    Mtudorache             4.5
10    Normand07             4.5
11    Pisurobertdaniel        4.5
12    Player888            4.5
13    GK64                 4
14    Rdan2                4
15    River77             4
16    Sonamkd4            4
17    Zava                 4
18    Demchenko             3.5
19    Kvetny                3.5
20    Stane                3.5
21    Epigon                 3
22    ghilea75            3
23    Guest2462900             3
24    MaestruGM            3
25    Nicu valahu             3
26    Priwet                3
27    Tigris66             3
28    Traian                3
29    Gandinnik            2.5
30    Prof2010            2.5
31    Stefan92             2.5
32    Virgiliu_36            2.5
33    Waservaga             2.5
34    Ducu7                2
35    FlorinUngureanu            2
36    IoanSIM                2
37    Johnny                 2
38    Mitica21             2
39    Razvy3style            2
40    Adrian_malaescu         1
41    Concor                 1
42    Dan karyakin             1
43    lupeni-hd            1
44    Nicu valahu            1
45    Somaja37            1
46    Sorin Atanasiu             1
47    Umitkarabulut02            1
48    HoWeKi                0
49    izabela                0
50    letchu                 0
51    Vinaka                 0
52    izabela                0

Etapa a II a
1 Little Warrior 1807 6.5 / 7
2 Esvucko 1651 5.5 / 7
3 yuly888 5.0 / 7
4 Player888 1767 4.5 / 7
5 Pisurobertdaniel 1881 4.5 / 7
6 Chibitz 1715 4.0 / 7
7 Rdan2 4.0 / 7
8 Sonamkd4 1401 4.0 / 4
9 Daniel93 1823 3.5 / 7
10 Kvetny 1908 3.5 / 5
11 Stane 1674 3.5 / 7
12 ghilea75 3.0 / 7
13 Traian 1519 3.0 / 7
14 Priwet 1501 3.0 / 7
15 rodantero 3.0 / 7
16 MaestruGM 3.0 / 7
17 Gandinnik 1571 2.5 / 5
18 Prof2010 1438 2.5 / 7
19 Virgiliu_36 1546 2.5 / 7
20 Razvy3style 1539 2.0 / 5
21 FlorinUngureanu 1307 2.0 / 7
22 Ducu7 1433 2.0 / 6
23 Somaja37 1803 1.0 / 2
24 lupeni-hd 1.0 / 7
25 Nicu valahu 1594 1.0 / 2
26 IoanSIM 1613 1.0 / 3
27 Umitkarabulut02 1471 1.0 / 1
28 (Bye) 0.0 / 3
29 HoWeKi 1738 0.0 / 1
30 izabela 0.0 / 1
Etapa I
1 Kasparicy000 2231 7.0 / 7
2 Daniel93 1887 5.5 / 7
3 Normand07 4.5 / 7
4 Hotel_cismigiu 2199 4.5 / 7
5 yuly888 4.5 / 7
6 Mtudorache 1890 4.5 / 7
7 River77 2062 4.0 / 7
8 rodantero 4.0 / 7
9 GK64 1828 4.0 / 7
10 Zava 1580 4.0 / 7
11 Demchenko 1746 3.5 / 7
12 Epigon 1924 3.0 / 7
13 Guest2462900 3.0 / 5
14 Chibitz 1687 3.0 / 7
15 Tigris66 1616 3.0 / 6
16 Nicu valahu 1615 3.0 / 5
17 Waservaga 1708 2.5 / 7
18 Stefan92 1583 2.5 / 7
19 Mitica21 1476 2.0 / 7
20 Johnny 1885 2.0 / 2
21 Sorin Atanasiu 1437 1.0 / 4
22 Adrian_malaescu 1233 1.0 / 6
23 Dan karyakin 1491 1.0 / 6
24 IoanSIM 1558 1.0 / 5
25 Concor 1340 1.0 / 2
26 (Bye) 0.0 / 3
27 Vinaka 1659 0.0 / 1
28 letchu 0.0 / 1
1 Daniel93 1968 12
2 yuly888 8
3 august123 7
4 Kasparicy000 2231 7
5 Normand07 6.5
6 Adrian_malaescu 1233 6
7 Hotel_cismigiu 2199 4.5
8 Mtudorache 1890 4.5
9 GK64 1828 4
10 River77 2062 4
11 rodantero 4
12 Tembelul 4
13 Zava 1580 4
14 Demchenko 1746 3.5
15 Ghilea75 1684 3.5
16 Rocche 1566 3.5
17 Chibitz 1687 3
18 Epigon 1924 3
19 Florin_banu 1678 3
20 Guest2462900 3
21 Nicu valahu 1615 3
22 Player888 1779 3
23 Tigris66 1616 3
24 Uld 1542 3
25 Virgiliu_36 1464 3
26 Docdoc 1591 2.5
27 Stefan92 1583 2.5
28 Waservaga 1708 2.5
29 Johnny 1885 2
30 Mitica21 1476 2
31 C4schmidt 1588 1
32 Concor 1340 1
33 Dan karyakin 1491 1
34 IoanSIM 1558 1
35 Sorin Atanasiu 1437 1
36 umitkarabulut02 1
37 Marcelgeorge84 1568 0.5
38 letchu 0
39 Priwet 1565 0
40 Vinaka 1659 0

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Trofeul Dunarii de Jos Braila 01-10-2010 Clasament

Posted by prochessro pe 1 octombrie 2010

AICI FOTOGRAFII TURNEU

 

Posted in TURNEE NATIONALE | Leave a Comment »

O noua serie de turnee online

Posted by jugarul pe 26 septembrie 2010

CS Sah Club Galati in colaborare cu http://iulianceausescu.wordpress.com/ organizeaza incepand de Luni 27 Septembrie ora 19:30, o noua serie de cinci turnee online, pe serverul playchess, pagina :

“Clubs & Federations” –> “Romania” –> “Sah cu Ceausescu –> “Tournaments”

Seria va cuprinde cinci turnee de cate sapte runde, cu timp de gandire 3’+2″, in fiecare luni orele 19:30, timp de cinci saptamani consecutiv.Pentru intocmirea clasamentului general se vor insuma punctele obtinute de fiecare jucator la fiecare turneu, urmand ca, cel ce va aduna cele mai multe puncte la finalul seriei sa castige o invitatie(va fi scutit de plata taxei de participare si va primi cel putin o diploma la Festivitatea de premiere) la urmatorul turneu organizat la Galati(cel mai probabil in  Noiembrie).In caz de egalitate se vor juca un baraj de doua partide(sau miniturneu inchis daca sunt mai mult de doi jucatori).

In cazul in care vor aparea si ceva sponsori, premiile ar putea fi chiar mai consistente.

Cei ce isi schimba ID-ul pe durata concursului trebuie sa anunte acest lucru intr-un comentariu aici.

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Rezultate Memorialul Andreescu-copii

Posted by jugarul pe 17 septembrie 2010

Clasament final

1|Popa, Gabriel|ROU||648|6.5|19.5|28.0|27.0
2|Brudiu, Eduard – Narcis|ROU||416|5.5|19.5|27.5|21.0
3-5|Bratu, Ioan – Valentin|ROU||592|5|21.0|27.5|20.5
|Isfan, Ioan – Marius|ROU||610|5|20.0|28.0|19.0
|Petrescu, Cristian|ROU||500|5|18.0|26.0|18.0
6-10|Strat, Bogdan|ROU||402|4.5|23.0|31.0|21.0
|Maris, Eduard – Florian|ROU||497|4.5|21.5|28.5|19.5
|Axin, Andrei|ROU||578|4.5|20.5|28.5|20.0
|Halip, Alexandru|ROU||499|4.5|19.5|26.0|18.5
|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|ROU||401|4.5|16.5|22.0|14.5
11-16|Codreanu, Alex – Cosmin|ROU||536|4|21.5|31.0|19.0
|Paiu, Andreea|ROU||484|4|21.5|30.0|19.0
|Chiujdea, Cristian|ROU||407|4|20.0|29.5|17.0
|Cialacu, Alexandru|ROU||413|4|17.0|25.0|17.0
|Trufas, Dafina|ROU||401|4|16.0|23.0|14.0
|Turtoi, Robert – Stefan|ROU||404|4|15.5|22.0|12.0
17|Surdu, Maria – Valentina|ROU||401|3.5|18.5|26.0|14.0
18-26|Matei, Ana Maria|ROU||522|3|21.5|29.5|14.0
|Basno, Ana – Maria|ROU||401|3|20.0|28.5|15.0
|Mocanu, Mihai|ROU||434|3|17.5|23.0|15.0
|Mihai, Cristian|ROU||401|3|17.0|23.0|11.5
|Tudose, Razvan – Costin|ROU||401|3|17.0|22.0|13.0
|Gheorghe, Valentin|ROU||401|3|16.0|23.0|11.0
|Bege, Arpad|ROU||401|3|15.0|21.5|11.0
|Gherasim, Dragos – Octavian|ROU||401|3|15.0|21.5|11.0
|David, Cristian|ROU||401|3|15.0|20.5|10.0
27|Danaila, Albert|ROU||401|2.5|15.0|21.0|7.5
28-32|Uzuneanu, Gabriela|ROU||401|2|16.5|24.0|9.0
|Vizureanu, Mario|ROU||401|2|15.0|20.5|5.0
|Toma, Eduard Andrei|ROU||401|2|14.5|21.0|5.0
|Leitoiu, Stefan|ROU||401|2|14.0|20.0|6.0
|Manu, Bianca|ROU||401|2|14.0|19.0|6.0
33|Biris, Mara – Alexia|ROU||401|1|14.0|20.5|6.0

Runda 7

1|Popa, Gabriel|[5.5]|1:0|Strat, Bogdan|[4.5]
2|Maris, Eduard – Florian|[4.5]|0:1|Brudiu, Eduard – Narcis|[4.5]
3|Isfan, Ioan – Marius|[4]|1:0|Paiu, Andreea|[4]
4|Bratu, Ioan – Valentin|[4]|1:0|Cialacu, Alexandru|[4]
5|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|[4]|.5:.5|Axin, Andrei|[4]
6|Petrescu, Cristian|[4]|1:0|Trufas, Dafina|[4]
7|Mocanu, Mihai|[3]|0:1|Halip, Alexandru|[3.5]
8|Codreanu, Alex – Cosmin|[3]|1:0|Basno, Ana – Maria|[3]
9|David, Cristian|[3]|0:1|Chiujdea, Cristian|[3]
10|Turtoi, Robert – Stefan|[3]|1:0|Tudose, Razvan – Costin|[3]
11|Gherasim, Dragos – Octavian|[3]|0:1|Surdu, Maria – Valentina|[2.5]
12|Danaila, Albert|[2.5]|0:1|Bege, Arpad|[2]
13|Matei, Ana Maria|[2]|1:0|Toma, Eduard Andrei|[2]
14|Uzuneanu, Gabriela|[2]|0:1|Gheorghe, Valentin|[2]
15|Manu, Bianca|[2]|0:1|Mihai, Cristian|[2]
16|Biris, Mara – Alexia|[1]|0:1|Vizureanu, Mario|[1]
17|Leitoiu, Stefan|[1]|1:0|BYE|

Runda 6

1|Brudiu, Eduard – Narcis|[4]|:|Popa, Gabriel|[5]
2|Paiu, Andreea|[4]|0:1|Maris, Eduard – Florian|[3.5]
3|Axin, Andrei|[3.5]|.5:.5|Isfan, Ioan – Marius|[3.5]
4|Strat, Bogdan|[3.5]|1:0|Codreanu, Alex – Cosmin|[3]
5|Chiujdea, Cristian|[3]|0:1|Bratu, Ioan – Valentin|[3]
6|Basno, Ana – Maria|[3]|0:1|Petrescu, Cristian|[3]
7|Trufas, Dafina|[3]|1:0|Mocanu, Mihai|[3]
8|Tudose, Razvan – Costin|[3]|0:1|Cialacu, Alexandru|[3]
9|Surdu, Maria – Valentina|[2.5]|0:1|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|[3]
10|Halip, Alexandru|[2.5]|1:0|Matei, Ana Maria|[2]
11|Mihai, Cristian|[2]|0:1|Turtoi, Robert – Stefan|[2]
12|Bege, Arpad|[2]|0:1|Gherasim, Dragos – Octavian|[2]
13|Gheorghe, Valentin|[2]|0:1|David, Cristian|[2]
14|Vizureanu, Mario|[1]|0:1|Danaila, Albert|[1.5]
15|Biris, Mara – Alexia|[1]|0:1|Manu, Bianca|[1]
16|Leitoiu, Stefan|[1]|0:1|Toma, Eduard Andrei|[1]
17|Uzuneanu, Gabriela|[1]|1:0|BYE|

Runda 5

1|Bratu, Ioan – Valentin|[3.5]|:|Codreanu, Alex – Cosmin|[3.5]
2|Popa, Gabriel|[3.5]|:|Chiujdea, Cristian|[3]
3|Axin, Andrei|[3]|:|Basno, Ana – Maria|[3]
4|Brudiu, Eduard – Narcis|[3]|:|Paiu, Andreea|[3]
5|Isfan, Ioan – Marius|[2.5]|:|Surdu, Maria – Valentina|[3]
6|Strat, Bogdan|[2.5]|:|Halip, Alexandru|[2.5]
7|Bege, Arpad|[2]|:|Matei, Ana Maria|[2]
8|Petrescu, Cristian|[2]|:|Gheorghe, Valentin|[2]
9|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|[2]|:|Maris, Eduard – Florian|[2]
10|Trufas, Dafina|[2]|:|Mocanu, Mihai|[2]
11|Cialacu, Alexandru|[2]|:|Mihai, Cristian|[2]
12|Tudose, Razvan – Costin|[2]|:|Biris, Mara – Alexia|[1]
13|Turtoi, Robert – Stefan|[1]|:|Vizureanu, Mario|[1]
14|Manu, Bianca|[1]|:|David, Cristian|[1]
15|Gherasim, Dragos – Octavian|[1]|:|Uzuneanu, Gabriela|[1]
16|Danaila, Albert|[.5]|:|Leitoiu, Stefan|[1]
17|Toma, Eduard Andrei|[0]|1:0|BYE|

Runda 4

1|Codreanu, Alex – Cosmin|[3]|.5:.5|Popa, Gabriel|[3]
2|Strat, Bogdan|[2.5]|0:1|Bratu, Ioan – Valentin|[2.5]
3|Halip, Alexandru|[2.5]|0:1|Axin, Andrei|[2]
4|Matei, Ana Maria|[2]|0:1|Brudiu, Eduard – Narcis|[2]
5|Chiujdea, Cristian|[2]|1:0|Petrescu, Cristian|[2]
6|Surdu, Maria – Valentina|[2]|1:0|Maris, Eduard – Florian|[2]
7|Paiu, Andreea|[2]|1:0|Cialacu, Alexandru|[2]
8|Basno, Ana – Maria|[2]|1:0|Mocanu, Mihai|[2]
9|Isfan, Ioan – Marius|[1.5]|1:0|Turtoi, Robert – Stefan|[1]
10|Uzuneanu, Gabriela|[1]|0:1|Bege, Arpad|[1]
11|Biris, Mara – Alexia|[1]|0:1|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|[1]
12|David, Cristian|[1]|0:1|Mihai, Cristian|[1]
13|Leitoiu, Stefan|[1]|0:1|Gheorghe, Valentin|[1]
14|Gherasim, Dragos – Octavian|[1]|0:1|Tudose, Razvan – Costin|[1]
15|Trufas, Dafina|[1]|+:-|Danaila, Albert|[.5]
16|Toma, Eduard Andrei|[0]|0:1|Manu, Bianca|[0]
17|Vizureanu, Mario|[0]|1:0|BYE|

Runda 3

1|Popa, Gabriel|[2]|1:0|Matei, Ana Maria|[2]
2|Bratu, Ioan – Valentin|[2]|.5:.5|Halip, Alexandru|[2]
3|Codreanu, Alex – Cosmin|[2]|1:0|Axin, Andrei|[2]
4|Maris, Eduard – Florian|[1.5]|.5:.5|Strat, Bogdan|[2]
5|Petrescu, Cristian|[1]|1:0|Isfan, Ioan – Marius|[1.5]
6|Bege, Arpad|[1]|0:1|Paiu, Andreea|[1]
7|Mocanu, Mihai|[1]|1:0|Biris, Mara – Alexia|[1]
8|Gheorghe, Valentin|[1]|0:1|Brudiu, Eduard – Narcis|[1]
9|Cialacu, Alexandru|[1]|1:0|Gherasim, Dragos – Octavian|[1]
10|Mihai, Cristian|[1]|0:1|Chiujdea, Cristian|[1]
11|Turtoi, Robert – Stefan|[1]|0:1|Surdu, Maria – Valentina|[1]
12|Tudose, Razvan – Costin|[1]|0:1|Basno, Ana – Maria|[1]
13|Uzuneanu, Gabriela|[1]|0:1|David, Cristian|[0]
14|Toma, Eduard Andrei|[0]|0:1|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|[0]
15|Vizureanu, Mario|[0]|0:1|Leitoiu, Stefan|[0]
16|Manu, Bianca|[0]|0:1|Trufas, Dafina|[0]
17|Danaila, Albert|[0]|.5:0|BYE|

Runda 2

1|Paiu, Andreea|[1]|0:1|Popa, Gabriel|[1]
2|Isfan, Ioan – Marius|[1]|.5:.5|Maris, Eduard – Florian|[1]
3|Brudiu, Eduard – Narcis|[1]|0:1|Bratu, Ioan – Valentin|[1]
4|Axin, Andrei|[1]|1:0|Mocanu, Mihai|[1]
5|Chiujdea, Cristian|[1]|0:1|Codreanu, Alex – Cosmin|[1]
6|Matei, Ana Maria|[1]|1:0|Cialacu, Alexandru|[1]
7|Strat, Bogdan|[1]|1:0|Petrescu, Cristian|[1]
8|Halip, Alexandru|[1]|1:0|Uzuneanu, Gabriela|[1]
9|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|[0]|0:1|Turtoi, Robert – Stefan|[0]
10|Basno, Ana – Maria|[0]|1:0|Manu, Bianca|[0]
11|Leitoiu, Stefan|[0]|0:1|Bege, Arpad|[0]
12|Biris, Mara – Alexia|[0]|1:0|Toma, Eduard Andrei|[0]
13|Surdu, Maria – Valentina|[0]|1:0|Danaila, Albert|[0]
14|David, Cristian|[0]|0:1|Tudose, Razvan – Costin|[0]
15|Trufas, Dafina|[0]|0:1|Gheorghe, Valentin|[0]
16|Gherasim, Dragos – Octavian|[0]|1:0|Vizureanu, Mario|[0]
17|Mihai, Cristian|[.5]|.5:.5|BYE|

Runda 1

1|Popa, Gabriel|[0]|1:0|Basno, Ana – Maria|[0]
2|Bege, Arpad|[0]|0:1|Isfan, Ioan – Marius|[0]
3|Bratu, Ioan – Valentin|[0]|1:0|Biris, Mara – Alexia|[0]
4|Danaila, Albert|[0]|0:1|Axin, Andrei|[0]
5|Codreanu, Alex – Cosmin|[0]|1:0|David, Cristian|[0]
6|Gheorghe, Valentin|[0]|0:1|Matei, Ana Maria|[0]
7|Petrescu, Cristian|[0]|1:0|Gherasim, Dragos – Octavian|[0]
8|Grigoras, Marius – Andrei – Cosmin|[0]|0:1|Halip, Alexandru|[0]
9|Maris, Eduard – Florian|[0]|1:0|Leitoiu, Stefan|[0]
10|Manu, Bianca|[0]|0:1|Paiu, Andreea|[0]
11|Mocanu, Mihai|[0]|1:0|Surdu, Maria – Valentina|[0]
12|Toma, Eduard Andrei|[0]|0:1|Brudiu, Eduard – Narcis|[0]
13|Cialacu, Alexandru|[0]|1:0|Trufas, Dafina|[0]
14|Tudose, Razvan – Costin|[0]|0:1|Chiujdea, Cristian|[0]
15|Turtoi, Robert – Stefan|[0]|0:1|Uzuneanu, Gabriela|[0]
16|Vizureanu, Mario|[0]|0:1|Strat, Bogdan|[0]
17|Mihai, Cristian|[0]|.5:.5|BYE|

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Rezultate Memorialul Marcel Andreescu

Posted by jugarul pe 16 septembrie 2010

AICI FOTOGRAFII TURNEU

Clasament final

1|Gilea, Lucian|ROU|2287|1287|6|22.5|31.5|25.0
2|Daianu, Cristian – Clement|ROU|2280|1280|5.5|23.5|31.0|21.5
3-6|Martian, Dragos – Daniel|ROU|1959|959|5|21.0|29.5|22.5
|Arghirescu, Andrei|ROU|2045|1045|5|19.5|27.0|21.0
|Jugaru, Lucian|ROU|1949|949|5|19.0|27.0|18.0
|Dan, Cristian – Mihaita|ROU|1983|983|5|17.5|25.5|18.5
7-13|Ciobanu, Viorel – Adrian|ROU|2271|1271|4.5|22.0|31.0|20.0
|Simion, Nicolae|ROU|1870|870|4.5|22.0|30.0|20.5
|Pisu, Robert – Daniel|ROU|1921|921|4.5|22.0|29.0|19.5
|Nagy, Istvan – Atila|ROU|2042|1042|4.5|20.0|27.5|20.0
|Tinta, Gheorghe|ROU|2063|1063|4.5|19.5|28.5|18.0
|Smarandoiu, Adrian Ion|ROU|2005|1005|4.5|19.5|27.5|18.5
|Covrig, Ionel|ROU||664|4.5|19.0|27.0|16.5
14-20|Arghirescu, Marius|ROU|1929|929|4|19.5|28.0|16.0
|Tufa, Mihai|ROU|2028|1028|4|19.0|26.5|17.5
|Deaconu, Mihai – Ionut|ROU|1655|655|4|19.0|26.5|14.0
|Adoamnei, Roxana|ROU|1959|959|4|19.0|25.5|21.5
|Calinoiu, Constantin|ROU|1852|852|4|18.5|25.0|17.0
|Mocanu, Victor – Valentin|ROU|1784|784|4|18.0|24.5|17.0
|Voicu, Gabriel|ROU||738|4|16.0|23.0|13.0
21-30|Petrini, Gheorghe|ROU|2019|1019|3.5|20.0|27.0|17.0
|Andrei, Daniel – Valeriu|ROU||500|3.5|19.0|27.5|16.0
|Stanciu, Anton|ROU|2009|1009|3.5|19.0|26.0|17.0
|Preda, Iulian|ROU|1791|791|3.5|19.0|26.0|16.5
|Tudose, Cristian|ROU|1826|826|3.5|19.0|25.5|15.5
|Vintila, Maria – Aurora|ROU|1830|830|3.5|16.5|23.0|13.5
|Costea, Ghita|ROU|1733|733|3.5|16.0|23.0|14.0
|Pantazi, Leonard|ROU||401|3.5|16.0|22.5|13.5
|Alexandru, Stefan|ROU|1697|697|3.5|14.5|22.0|9.0
|Constandache, Andrei – George|ROU||531|3.5|14.5|20.0|11.0
31-36|Mastacan, Camelia|ROU|1746|746|3|18.5|25.0|15.0
|Chisacov, Marin|ROU|1920|920|3|16.5|23.5|12.0
|Stelea, Leontin|ROU||401|3|16.5|23.0|9.0
|Axente, Alexandru|ROU||476|3|15.5|21.0|9.0
|Sirbu, Virgiliu – Cosmin|ROU||437|3|13.5|19.5|8.5
|Tatu, Constantin|ROU||753|3|12.5|18.0|9.5
37-43|Lazar, Toma|ROU||561|2.5|19.5|26.0|13.0
|Ungureanu, Florin|ROU|1626|626|2.5|17.5|23.5|11.0
|Negru, Alecsandru|ROU||568|2.5|17.0|24.0|10.0
|Ivan, Cosmin|ROU||469|2.5|16.5|22.5|11.0
|Banu, Florin|ROU||482|2.5|15.0|21.5|10.0
|Mereuta, Bogdan – Catalin|ROU||583|2.5|14.5|20.5|7.5
|Adamache, George|ROU||436|2.5|13.0|18.0|5.0
44-47|Gherman, Elena|ROU||608|2|17.0|23.5|10.0
|Vidroi, Gheorghe|||401|2|15.5|21.5|9.0
|Stoianovici, Irinel – Cristian|ROU|1647|647|2|15.0|21.0|5.0
|Capusneanu, Claudia – Mihaela|ROU||432|2|14.5|20.0|6.5
48-49|Citra, Anton – Valeriu|ROU|1664|664|1.5|12.0|19.0|6.5
|Capatina, Bogdan|ROU||529|1.5|11.0|17.0|6.0

Runda 7

1|Arghirescu, Andrei|[5]|0:1|Gilea, Lucian|[5]
2|Daianu, Cristian – Clement|[4.5]|1:0|Ciobanu, Viorel – Adrian|[4.5]
3|Dan, Cristian – Mihaita|[4]|1:0|Nagy, Istvan – Atila|[4.5]
4|Pisu, Robert – Daniel|[4.5]|0:1|Martian, Dragos – Daniel|[4]
5|Simion, Nicolae|[4]|.5:.5|Tinta, Gheorghe|[4]
6|Jugaru, Lucian|[4]|1:0|Arghirescu, Marius|[4]
7|Calinoiu, Constantin|[3.5]|.5:.5|Tufa, Mihai|[3.5]
8|Petrini, Gheorghe|[3.5]|0:1|Smarandoiu, Adrian Ion|[3.5]
9|Stanciu, Anton|[3.5]|0:1|Covrig, Ionel|[3.5]
10|Mocanu, Victor – Valentin|[3.5]|.5:.5|Tudose, Cristian|[3]
11|Chisacov, Marin|[3]|0:1|Deaconu, Mihai – Ionut|[3]
12|Andrei, Daniel – Valeriu|[3]|.5:.5|Preda, Iulian|[3]
13|Mastacan, Camelia|[3]|0:1|Voicu, Gabriel|[3]
14|Vintila, Maria – Aurora|[2.5]|1:0|Banu, Florin|[2.5]
15|Costea, Ghita|[2.5]|1:0|Lazar, Toma|[2.5]
16|Ivan, Cosmin|[2.5]|0:1|Alexandru, Stefan|[2.5]
17|Ungureanu, Florin|[2.5]|0:1|Pantazi, Leonard|[2.5]
18|Tatu, Constantin|[2.5]|.5:.5|Stelea, Leontin|[2.5]
19|Constandache, Andrei – George|[2.5]|1:0|Negru, Alecsandru|[2.5]
20|Axente, Alexandru|[2]|1:0|Stoianovici, Irinel – Cristian|[2]
21|Sirbu, Virgiliu – Cosmin|[2]|1:0|Gherman, Elena|[2]
22|Mereuta, Bogdan – Catalin|[1.5]|1:0|Vidroi, Gheorghe|[2]
23|Adamache, George|[1.5]|1:0|Capatina, Bogdan|[1.5]
24|Capusneanu, Claudia – Mihaela|[1.5]|.5:.5|Citra, Anton – Valeriu|[1]
25|Adoamnei, Roxana|[4]|0:0|BYE|

Runda 6

1|Daianu, Cristian – Clement|[4]|.5:.5|Gilea, Lucian|[4.5]
2|Martian, Dragos – Daniel|[4]|0:1|Arghirescu, Andrei|[4]
3|Ciobanu, Viorel – Adrian|[3.5]|1:0|Adoamnei, Roxana|[4]
4|Nagy, Istvan – Atila|[3.5]|1:0|Calinoiu, Constantin|[3.5]
5|Pisu, Robert – Daniel|[3.5]|1:0|Stanciu, Anton|[3.5]
6|Tufa, Mihai|[3]|.5:.5|Simion, Nicolae|[3.5]
7|Tinta, Gheorghe|[3]|1:0|Mastacan, Camelia|[3]
8|Smarandoiu, Adrian Ion|[3]|.5:.5|Mocanu, Victor – Valentin|[3]
9|Preda, Iulian|[3]|0:1|Dan, Cristian – Mihaita|[3]
10|Deaconu, Mihai – Ionut|[3]|0:1|Jugaru, Lucian|[3]
11|Arghirescu, Marius|[3]|1:0|Andrei, Daniel – Valeriu|[3]
12|Lazar, Toma|[2.5]|0:1|Petrini, Gheorghe|[2.5]
13|Pantazi, Leonard|[2.5]|0:1|Covrig, Ionel|[2.5]
14|Tudose, Cristian|[2.5]|.5:.5|Vintila, Maria – Aurora|[2]
15|Gherman, Elena|[2]|0:1|Chisacov, Marin|[2]
16|Negru, Alecsandru|[2]|.5:.5|Costea, Ghita|[2]
17|Alexandru, Stefan|[2]|.5:.5|Constandache, Andrei – George|[2]
18|Ivan, Cosmin|[2]|.5:.5|Ungureanu, Florin|[2]
19|Banu, Florin|[2]|.5:.5|Tatu, Constantin|[2]
20|Voicu, Gabriel|[2]|1:0|Sirbu, Virgiliu – Cosmin|[2]
21|Stelea, Leontin|[1.5]|1:0|Axente, Alexandru|[2]
22|Stoianovici, Irinel – Cristian|[1]|1:0|Mereuta, Bogdan – Catalin|[1.5]
23|Vidroi, Gheorghe|[1]|1:0|Citra, Anton – Valeriu|[1]
24|Capatina, Bogdan|[1]|.5:.5|Capusneanu, Claudia – Mihaela|[1]
25|Adamache, George|[.5]|1:0|BYE|

Runda 5

1|Adoamnei, Roxana|[3.5]|.5:.5|Martian, Dragos – Daniel|[3.5]
2|Gilea, Lucian|[3.5]|1:0|Tinta, Gheorghe|[3]
3|Dan, Cristian – Mihaita|[3]|0:1|Daianu, Cristian – Clement|[3]
4|Arghirescu, Andrei|[3]|1:0|Preda, Iulian|[3]
5|Nagy, Istvan – Atila|[3]|.5:.5|Simion, Nicolae|[3]
6|Ciobanu, Viorel – Adrian|[2.5]|1:0|Tudose, Cristian|[2.5]
7|Calinoiu, Constantin|[2.5]|1:0|Petrini, Gheorghe|[2.5]
8|Stanciu, Anton|[2.5]|1:0|Lazar, Toma|[2.5]
9|Andrei, Daniel – Valeriu|[2.5]|.5:.5|Smarandoiu, Adrian Ion|[2.5]
10|Covrig, Ionel|[2.5]|:|Pisu, Robert – Daniel|[2.5]
11|Costea, Ghita|[2]|0:1|Tufa, Mihai|[2]
12|Jugaru, Lucian|[2]|1:0|Voicu, Gabriel|[2]
13|Ungureanu, Florin|[2]|0:1|Arghirescu, Marius|[2]
14|Vintila, Maria – Aurora|[2]|0:1|Deaconu, Mihai – Ionut|[2]
15|Negru, Alecsandru|[2]|0:1|Mocanu, Victor – Valentin|[2]
16|Mastacan, Camelia|[2]|:|Ivan, Cosmin|[2]
17|Chisacov, Marin|[1.5]|.5:.5|Pantazi, Leonard|[2]
18|Tatu, Constantin|[1.5]|.5:.5|Gherman, Elena|[1.5]
19|Capusneanu, Claudia – Mihaela|[1]|0:1|Alexandru, Stefan|[1]
20|Citra, Anton – Valeriu|[1]|0:1|Banu, Florin|[1]
21|Mereuta, Bogdan – Catalin|[1]|.5:.5|Stelea, Leontin|[1]
22|Constandache, Andrei – George|[1]|1:0|Vidroi, Gheorghe|[1]
23|Axente, Alexandru|[1]|1:0|Capatina, Bogdan|[1]
24|Sirbu, Virgiliu – Cosmin|[1]|1:0|Adamache, George|[.5]
25|Stoianovici, Irinel – Cristian|[0]|1:0|BYE|

Runda 4

1|Martian, Dragos – Daniel|[3]|.5:.5|Gilea, Lucian|[3]
2|Simion, Nicolae|[2.5]|.5:.5|Adoamnei, Roxana|[3]
3|Arghirescu, Andrei|[2]|+:-|Petrini, Gheorghe|[2.5]
4|Daianu, Cristian – Clement|[2]|1:0|Jugaru, Lucian|[2]
5|Pisu, Robert – Daniel|[2]|.5:.5|Ciobanu, Viorel – Adrian|[2]
6|Mocanu, Victor – Valentin|[2]|0:1|Tinta, Gheorghe|[2]
7|Costea, Ghita|[2]|0:1|Nagy, Istvan – Atila|[2]
8|Tufa, Mihai|[2]|0:1|Preda, Iulian|[2]
9|Andrei, Daniel – Valeriu|[2]|.5:.5|Stanciu, Anton|[2]
10|Smarandoiu, Adrian Ion|[2]|.5:.5|Covrig, Ionel|[2]
11|Pantazi, Leonard|[2]|0:1|Dan, Cristian – Mihaita|[2]
12|Calinoiu, Constantin|[1.5]|1:0|Mastacan, Camelia|[2]
13|Voicu, Gabriel|[1.5]|.5:.5|Vintila, Maria – Aurora|[1.5]
14|Tudose, Cristian|[1.5]|1:0|Gherman, Elena|[1.5]
15|Lazar, Toma|[1.5]|1:0|Citra, Anton – Valeriu|[1]
16|Arghirescu, Marius|[1]|1:0|Axente, Alexandru|[1]
17|Deaconu, Mihai – Ionut|[1]|1:0|Stelea, Leontin|[1]
18|Capatina, Bogdan|[1]|0:1|Ungureanu, Florin|[1]
19|Banu, Florin|[1]|0:1|Negru, Alecsandru|[1]
20|Ivan, Cosmin|[1]|1:0|Constandache, Andrei – George|[1]
21|Vidroi, Gheorghe|[1]|0:1|Tatu, Constantin|[.5]
22|Sirbu, Virgiliu – Cosmin|[.5]|.5:.5|Mereuta, Bogdan – Catalin|[.5]
23|Adamache, George|[0]|.5:.5|Capusneanu, Claudia – Mihaela|[.5]
24|Alexandru, Stefan|[0]|1:0|Stoianovici, Irinel – Cristian|[0]
25|Chisacov, Marin|[1.5]|0:0|BYE|

Runda 3

1|Gilea, L (1)|1:0|Smarandoiu, A (10)
2|Ciobanu, V (3)|0:1|Martian, D (13)
3|Adoamnei, R (12)|0:1|Tufa, M (7)
4|Simion, N (18)|.5:.5|Daianu, C (2)
5|Nagy, I (6)|.5:.5|Pisu, R (16)
6|Petrini, G (8)|1:0|Tudose, C (21)
7|Stanciu, A (9)|.5:.5|Mocanu, V (23)
8|Jugaru, L (14)|.5:.5|Andrei, D (40)
9|Tinta, G (4)|1:0|Deaconu, M (28)
10|Ungureanu, F (30)|0:1|Arghirescu, A (5)
11|Dan, C (11)|1:0|Banu, F (41)
12|Covrig, I (33)|1:0|Arghirescu, M (15)
13|Gherman, E (34)|.5:.5|Calinoiu, C (19)
14|Vintila, M (20)|.5:.5|Lazar, T (37)
15|Preda, I (22)|1:0|Ivan, C (43)
16|Mastacan, C (24)|1:0|Vidroi, G (49)
17|Constandache, A (38)|0:1|Costea, G (25)
18|Citra, A (27)|0:1|Pantazi, L (47)
19|Capusneanu, C (46)|0:1|Chisacov, M (17)
20|Mereuta, B (35)|0:1|Voicu, G (32)
21|Axente, A (42)|1:0|Alexandru, S (26)
22|Stoianovici, I (29)|0:1|Capatina, B (39)
23|Tatu, C (31)|.5:.5|Sirbu, V (44)
24|Negru, A (36)|1:0|Adamache, G (45)
25|Stelea, L (48)|1:0|BYE

Runda 2

1|Arghirescu, M (15)|0:1|Gilea, L (1)
2|Daianu, C (2)|.5:.5|Pisu, R (16)
3|Calinoiu, C (19)|0:1|Ciobanu, V (3)
4|Arghirescu, A (5)|0:1|Simion, N (18)
5|Tudose, C (21)|.5:.5|Nagy, I (6)
6|Tufa, M (7)|1:0|Vintila, M (20)
7|Mocanu, V (23)|.5:.5|Petrini, G (8)
8|Smarandoiu, A (10)|1:0|Preda, I (22)
9|Vidroi, G (49)|0:1|Adoamnei, R (12)
10|Martian, D (13)|1:0|Mastacan, C (24)
11|Costea, G (25)|0:1|Stanciu, A (9)
12|Lazar, T (37)|.5:.5|Dan, C (11)
13|Chisacov, M (17)|0:1|Jugaru, L (14)
14|Alexandru, S (26)|0:1|Andrei, D (40)
15|Capatina, B (39)|0:1|Citra, A (27)
16|Deaconu, M (28)|1:0|Axente, A (42)
17|Banu, F (41)|1:0|Stoianovici, I (29)
18|Ungureanu, F (30)|1:0|Sirbu, V (44)
19|Ivan, C (43)|1:0|Tatu, C (31)
20|Voicu, G (32)|.5:.5|Capusneanu, C (46)
21|Adamache, G (45)|0:1|Gherman, E (34)
22|Pantazi, L (47)|1:0|Negru, A (36)
23|Stelea, L (48)|0:1|Constandache, A (38)
24|Tinta, G (4)|.5:.5|BYE
25|Covrig, I (33)|.5:.5|BYE
26|Mereuta, B (35)|.5:.5|BYE

Runda I

1|Gilea, L (1)|1:0|Alexandru, S (26)
2|Citra, A (27)|0:1|Daianu, C (2)
3|Ciobanu, V (3)|1:0|Deaconu, M (28)
4|Stoianovici, I (29)|0:1|Arghirescu, A (5)
5|Nagy, I (6)|1:0|Ungureanu, F (30)
6|Tatu, C (31)|0:1|Tufa, M (7)
7|Petrini, G (8)|1:0|Voicu, G (32)
8|Gherman, E (33)|0:1|Smarandoiu, A (10)
9|Adoamnei, R (12)|1:0|Mereuta, B (34)
10|Negru, A (35)|0:1|Martian, D (13)
11|Jugaru, L (14)|.5:.5|Lazar, T (36)
12|Constandache, A (37)|0:1|Arghirescu, M (15)
13|Pisu, R (16)|1:0|Capatina, B (38)
14|Andrei, D (39)|.5:.5|Chisacov, M (17)
15|Simion, N (18)|1:0|Banu, F (40)
16|Axente, A (41)|0:1|Calinoiu, C (19)
17|Vintila, M (20)|1:0|Ivan, C (42)
18|Sirbu, V (43)|0:1|Tudose, C (21)
19|Preda, I (22)|1:0|Adamache, G (44)
20|Capusneanu, C (45)|0:1|Mocanu, V (23)
21|Mastacan, C (24)|1:0|Pantazi, L (46)
22|Stelea, L (47)|0:1|Costea, G (25)
23|Vidroi, G (48)|1:0|BYE
24|Tinta, G (4)|.5:.5|BYE
25|Stanciu, A (9)|.5:.5|BYE
26|Dan, C (11)|.5:.5|BYE

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Viessmann Open Satu Mare 17-23 Decembrie

Posted by jugarul pe 31 august 2010

C.S. VOINTA Satu Mare            SC VIESSMANN SRL                       SC PETRA SRL

organizează

OPEN

Ediţia  a II-a

Satu Mare, 17-23 decembrie 2010

Sponsor principal: SC VIESSMANN SRL Brasov

Sponsor: SC Petra SRL Satu Mare

Structura turneului: open general

Sistemul de joc: Turneul se va desfăşura pe durata a 9 runde – sistem elveţian.

Durata partidei: 90 minute/40 mutari+ K.O. 15 min (+ 30 secunde/ mutare incepand cu prima mutare)

Sedinţa tehnică: Va avea loc în data de 17 decembrie 2010 ora 15.00. Tragerea la sorţi se va efectua cu ajutorul calculatorului, program Swiss Manager.

Locul de desfasurare : Satu Mare, Casa de Cultura a Tineretului German  Str. Vasile Lucaciu nr.9

PREMII:

Fond total : 8.500 RON + cupe medalii si diplome

RON                                                      RON

Locul 1-clasament general 2 800 Elo <2200, Locul 1 200
Locul 2-clasament general 1 500 Elo <2000, Locul 1 200
Locul 3-clasament general 1 200 Elo <1800, Locul 1 200
Locul 4-clasament general 900
Locul 5-clasament general 700
Locul 6-clasament general 500
Locul 7-clasament general 300

Juniori sub 12 ani : 1. cupa+medalie 2. medalie 3. medalie

Juniori sub 10 ani : 1. cupa+medalie 2. medalie 3. medalie

Premiile sunt impozabile (impozit pe venit 16%) si garantate la 40 de participanti!

Premiile nu sunt cumulabile, iar în caz de egalitate se vor împărţi în sistem Hort la un număr de jucători corespunzător numărului premiilor anunţate. Pentru premiile speciale se vor acorda ambele premii doar dacă sunt cel puţin 5 jucători la categoria respectiva.

Criteriile de departajare vor fi trase la sorţi în plicuri sigilate de către numărul 1 dupa terminarea ultimei runde.

Taxe de participare:

GM, WGM, IM, WIM – nu plătesc taxă de participare.

General: 75 lei

Sătmăreni (legitimati la cluburile satmarene):50 lei

Juniori < 16 ani şi seniori > 60 ani: 60 lei

Taxa de organizare: Persoanele care doresc cazare prin intermediul organizatorilor vor achita o taxă de organizare de 25 lei.

Taxele de participare şi de organizare se achită la şedinţa tehnică !

Vă rugăm să confirmaţi participarea Dv. până la data de 10 decembrie 2010.

Jucătorii care se înscriu după această dată vor plăti o majorare de 20 lei la taxa de participare.

Programul rundelor:

Vineri         17.12.10   orele 16:30 Runda 1

Sambata     18.12.10   orele   9:30 Runda 2

Sambata     18.12.10   orele 16:30 Runda 3

Duminica    19.12.10   orele 16:30 Runda 4

Luni            20.12.10   orele  9:30 Runda 5

Luni            20.12.10   orele 16:30 Runda 6

Marti          21.12.10   orele 16:30 Runda 7

Miercuri    22.12.10  orele 16:30 Runda 8

Joi             23.12.10  orele   9:00   Runda 9

Fiecare participant are dreptul la două bye-uri (=0,5 pct.) în oricare dintre primele 7 runde, însă acest lucru trebuie anunţat cel mult înainte de începerea rundei de dinaintea aceleia în care nu va juca.

Participanţii sunt rugaţi să-şi aducă o garnitură de şah şi un ceas de şah, în bună stare de funcţionare.

La primele 25 de mese, organizatorii vor asigura materialele necesare.

Festivitatea de premiere: va avea loc în 23 decembrie 2010 ora 15:00.

CAZARE SI MASA (optional):

  • Internat 10 lei/zi.
  • Hotel Perla**-***, strada Liviu Rebreanu nr.26 (www.hotelperlasm.ro) in camere cu 2 paturi la pretul de 49 lei/zi/persoana cu mic dejun inclus (bufet suedez). Camerele sunt dotate cu  aer conditionat, telefon, TV, frigider, baie proprie, internet)
  • Masa la Restaurant Perla : pranz si cina – 30 lei
  • Hotel Sport str. Mileniului nr.25 cazare camere cu 2-3-4 paturi la  33 lei/zi/persoana

Taxa de participare, organizare si ctrv. serviciilor de cazare si masa se achita la organizator la sedinta tehnica.

Persoanele care doresc să obţină cazare şi masă prin intermediul organizatorilor sunt rugate să contacteze organizatorul la telefon: 0744-86-86-88 – Ciprian Muntean – sau prin e-mail : ciprimuntean@yahoo.com până cel târziu în data de 10.12.2010.

Oferim conditii (cazare gratuita cu mic dejun inclus la hotel***) pentru  GM.

Concursuri speciale: dezlegari, blitz, sah combinat.

INFORMAŢII SUPLIMENTARE ŞI ÎNSCRIERI :

I.O. Ciprian-Sorin Muntean:  telefon: 0744-86-86-88, email: ciprimuntean@yahoo.com

PRESEDINTELE TURNEULUI: dl. Erni Zoltan reprezentantul  SC VIESSMANN SRL

DIRECTOR DE TURNEU:  dl. Costin Petrica reprezentantul SC Petra SRL Satu Mare

Detalii şi rezultate se vor putea urmări pe site-urile www.chess-results.ro & http://www.frsah.ro

Castigatorul primei editii a VIESSMANN OPEN 2009- IM Grigorov Grigor-Bulgaria

Parteneri MEDIA:

Informaţia Zilei Satu Mare                                         Radio Transilvania

Gazeta de Nord-Vest                                                  Radio Unu

Nord Vest TV                                                        Radio Impact

TV 1 Samtel                                                        Szatmary Hirlap

www.sportlocal.ro http://www.satumareonline.ro       www.portalsm.ro

Posted in TURNEE NATIONALE | Leave a Comment »

Lista ELO Activ Galati 27.08.2010

Posted by jugarul pe 28 august 2010

1.Ciobanu    2262/118partide
2.Gilea        2246/127
3.Daianu    2200 /169
4.Smarandoiu    2116/39
5.Galatanu    2076/184
6.Covrig    2067/24
7.Jugaru    2050/180
8.Pisu        2038/111
9.anonim    2026/158
10Tudose    2003/34
11Stanciu    2001/94
12Lazar        1984/45
13Petrini    1885/192
14Chisacov    1911/91
15Banu        1861/176
16Ungureanu    1850/31
17Costea    1828/31
18Anghelus    2050/6
19Leonard    2022/7
20Haidu        2006/7p
21Tufa        2000/7p
22Bargan    2000/7p
23Oprea        1992/3p
24Calinoiu    1886/19
25Mihailiuc    1959/7p
26Cialacu    1959/7p
27Constandache    1953/6p
28Andrei    1904/13
29Alexandru    1931/7p
30Gheorghita    1926/6p
31Axente    1923/6p

Posted in ELO ACTIV GALATI | Leave a Comment »

Clasamente 17/24.08.2010

Posted by jugarul pe 28 august 2010

24.08

Nume        Vechi    Nou
1.Galatanu    2021    2076    4,5/5
2.Jugaru    1923    2050    4
3.Daianu    2239    2200    3
4.Chisacov    1951    1911    3
5.Petrini    1984    1885    0,5
6.Banu        1886    1861    0

1.Daianu    4/5
2.Galatanu    3
3.Jugaru    3
4.Chisacov    2
5.Petrini    2
6.Banu        1

17.08

Nume        Vechi    Nou
1.Covrig    2021    2067    5,5/6
2.Jugaru    1923    1968    4,5
3.anonim    2032    2026    4
4.Banu        1886    1914    3,5
5.Petrini    1984    1940    1
6.Chisacov    1951    1912    1
7.Costea    1871    1828    0,5

Posted in ELO ACTIV GALATI | Leave a Comment »

CONCURSURI ONLINE PE PLAYCHESS

Posted by jugarul pe 25 august 2010

Miercuri 25 August Ora 23:00 Turneu amical rapid 3′/5runde Incepe la 23:00 pe http://www.playchess.com

Sah Club Galati va organiza in curand o serie de turnee online. Castigatorul seriei va primi o invitatie la Memorialul Marcel Andreescu 16-19 Septembrie – Galati ; vor fi 5 turnee online de cate 5 runde cu timp de gandire 3′+2″ ,urmand a se insuma punctele obtinute de fiecare jucator la toate turneele, castigatorul primind o invitatatie(va fi scutit de taxa de participare) si o diploma la festivitatea de premiere a Memorialului Marcel Andreescu.
In cazul in care castigatorul, va fi platit deja taxa de participare la concurs pana la 5 Septembrie, i se va returna taxa cu un bonus de zece lei(intrucat i se va returna o taxa intreaga si nu cu reducere, asa cum va fi platit)!

Seria de turnee va avea loc pe serverul http://www.playchess.com in camera Clubs&Federations>Romania>Blogsport>Sah>Tournaments
Turneul nr.1 – Marti 31 August ora 23:00(RO)/22:00 server time
Turneul nr.2 – Miercuri 1 Septembrie ora 23:00(RO)/22:00 server time
Turneul nr.3 – Joi 2 Septembrie ora 23:00(RO)/22:00 server time
Turneul nr.4 – Luni 13 Septembrie ora 23:00(RO)/22:00 server time
Turneul nr.5 – Marti 14 Septembrie ora 23:00(RO)/22:00 server time
Rezultatele si clasamentul general vor fi afisate aici.

Incepand cu aceasta seara vom organiza si turnee amicale, de cate cinci runde, cu timp de gandire 3′, cat se poate de des(incercam zilnic), incepand cu aceiasi ora 23:00(RO)/22:00 server time.

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

Trafic

Posted by jugarul pe 25 august 2010


t_rid=”sahgalatiwordpresscom”;

trafic ranking

Statistici web

Posted in Uncategorized | Leave a Comment »

 
Urmărește

Fiecare nou articol să fie livrat pe email.